Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN, GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ İLE BULUŞTU

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafralı gaziler, şehit aileleri ve Bafra protokolü ile bir araya geldi.

BAŞKAN ŞAHİN, GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ İLE BULUŞTU

Gecede ilk olarak Bafra Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rahmi Şahin bir konuşma yaptı. Konuşmasında Kore ve Kıbrıs harekâtları hakkında kısa bilgiler vererek, geceyi tertipleyen herkese özellikle ilçe kaymakamı, belediye başkanı ve ticaret odası başkanına teşekkür etti.

 

Bafra Davet ve Toplantı Merkezi’nde 19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile ilçedeki gazilere ev sahipliği yapan Başkan Şahin’de programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bize atalarımız hiçbir zaman kötü bir miras bırakmamış. Gittikleri yerlerde sömürü ve zulüm yapmamışlar, baskıda bulunmamışlar. Ama günümüzde kendilerini büyük ve medeni devlet olarak görenlerin baskı ve zulümlerini hep beraber görüyor ve şahit oluyoruz. Tabi bu asalet meselesidir. Türk milletinin asaleti her şeye yeter. Adaletsizlik yapanların, baskı ve zulüm yapanların sonları hüsran olacaktır. Bizler adaletimiz ve asaletimiz sayesinde ebediyete kadar payidar olacağız.”

 

Başkan Şahin konuşmasının sonunda şunları söyledi” Bu milletin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Bu kadar baskının karşısında son olarak da 15 Temmuz kalkışmasında Türk Milleti gereğini yapmıştır. Bu mücadeleleri verirken şehadet şerbeti içenler ve yaralanıp gazi olanlar oldu. Bu vesile ile bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum. Hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, huzurlu uzun ömürler diliyorum.”

 

Programda son olarak konuşma yapan Bafra Kaymakam vekili Hacı İbrahim Türkoğlu ise “Türk milleti asırlar boyu, bu milleti ve memleketi parçalamak isteyenlere karşı hep savaşmıştır.” Diyerek şunları söyledi: “15 Temmuz’da zannettiler ki bir düdük çalınca arkalarına bakmadan kaçacaklar. Ama aldandılar. Öylesi direnişler oldu ki tahayyül bile edememişlerdi. Milletimizin büyük direnişi ve Allah’ın yardımı sayesinde perişan oldular ve olmaya da devam edecekler.”

 

Yemekte Bafra Müftülüğü İlahi Korosunun söylediği ilahiler, okunan Kur’an-ı Kerim ve yemek sonrası İlçe Müftüsü İsmail Çiçek tarafından yapılan dua ile program son buldu.

 

Bafra Belediyesi tarafından verilen ve gaziler, aileleri ve şehit ailelerinin onur konuğu olarak katıldığı yemeğe Bafra Kaymakam Vekili Hacı İbrahim Türkoğlu, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Alaçam Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, Ak Parti ilçe başkanı Tuncay Yurduseven, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, ilçe müftüsü İsmail Çiçek ve daire müdürleri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ