Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KIRCALI: GAZİ VE KAHRAMAN BİR MİLLETİZ

AK parti Samsun milletvekili Av. Orhan Kırcalı 19 Eylül Gaziler Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı. Kırcalı mesajında “ Gazi ve Kahraman bir milletiz “ dedi.

KIRCALI: GAZİ VE KAHRAMAN BİR MİLLETİZ
Gazilik ve Kahramanlık Milletimizin ve medeniyetimizin en önemli vasıflarından olduğunu hatırlatan Kırcalı ,”Bu vasıflarımız bize 1071’de Anadolu topraklarını verdiği gibi Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde ülkemizin ve milletimizin ilelebet var olacağını dünyaya açıkça ilan etmiştir. Bu büyük bir vatan sevgisi, bayrak aşkının ve millet sevgisinin göstergesidir ”dedi.
‘19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ’NÜ EN İÇTEN DUYGULARIMLA KUTLUYORUM’
 Milletimizin bu vasıfları günümüzde de en güçlü şekilde devam ettirmekte olduğunun altını çizen Kırcalı,” Milletimiz bunu şehit ve gazi olarak 15 Temmuz ihaneti sırasında bir kez daha ortaya koymuştur. Bizler için, Gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Bu vatan, şehitlerin ve gazilerin bizlere emanetidir. Bizler şehitlerimizin, gazilerimizin mirasını layıkıyla gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. Bu toprakları vatan kılan, bugünlere getiren her bir şehide, her bir gaziye, isimleri bilinmeyen tüm kahramanlarımıza şükranlarımızı, minnetlerimizi ifade etmek bizlerin boynunun borcudur. Allah onlardan razı olsun. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e istiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı ‘müşir’ ve ‘gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, Ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum ”diye konuştu.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ