Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, KİMSE HAİNLERİ KORUMA ALTINA ALMASIN

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Hala bu şehirde ellerini, kollarını sallayarak geziyorlar. Bu gücü, bu himayeyi kimden alıyorlar? Haini korumak hainliktir ve alçaklıktır. Kimse bu hainleri koruma altına almasın, yanyana fotoğraf vermesin. Bu hainlerle mücadelemizi her yerde sürdüreceğiz” dedi.

BAŞKAN GENÇ, KİMSE HAİNLERİ KORUMA ALTINA ALMASIN
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Hala bu şehirde ellerini, kollarını sallayarak geziyorlar. Bu gücü, bu himayeyi kimden alıyorlar? Haini korumak hainliktir ve alçaklıktır. Kimse bu hainleri koruma altına almasın, yanyana fotoğraf vermesin. Bu hainlerle mücadelemizi her yerde sürdüreceğiz” dedi.
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından Canik Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi Sergisi” düzenlendi. AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşların katıldığı serginin açılışında konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 15 Temmuz’un canlı tutulması ve FETÖ/PDY terör örgütüyle iş tutanların mutlaka hukukun önüne çıkarılması gerektiğini söyledi.
‘15 TEMMUZ’U CANLI VE DİRİ TUTMALIYIZ’
Konuşmasında “Hiç kimse gündemi sulandırmasın. 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız” diyen başkan Genç, “15 Temmuz meselesini canlı ve diri tutmamız lazım. Canlı ve diri tuttuğumuz sürece milletimize ve şehitlerimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. 17-25 Aralık’tan itibaren mücadelemizi başlattık. 241 şehidimiz var. Şehitlerimiz arasında 16-17 yaşlarında gençlerimiz var. Şehitlerimize karşı borcumuzu, vatanımıza, milletimize karşı sorumluluğumuzu getirmemiz lazım. Bizim sorumluluğumuz Samsun. Buradaki sorunları biz birlikte çözmek sorundayız” dedi.
‘KİMSE HAİNLERLE YANYANA FOTOĞRAF VERMESİN’
FETÖ/PDY terör örgütüyle iş tutanların mutlaka hukukun önüne çıkarılması gerektiğini ifade eden Başkan Genç, “Hala bu şehirde ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Bu gücü, bu himayeyi kimden alıyorlar? Bu alçakları hangi alçaklar koruyor? Haini korumak hainliktir ve alçaklıktır. Bunların hepsini tek tek hukukun önüne getirmek zorundayız. Herkes elini hukukun üzerinden çeksin. Savcılara, hakimlere, emniyete bu işi bırakmak zorundayız. Bu işi baştan ayağa doğru temizlemek zorundayız. Bu yapıyı yavrularımız için, bayrağımız, milletimiz, ülkemiz için temizlemek zorundayız. Kimse bu hainleri koruma altına almasın, yanyana fotoğraf vermesin.  Biz bunları 2013 yılında sokak sokak, ev ev anlattığımızda herkes bizimle dalga geçmişti. O gün bize “Ağzından FETÖ’yü düşürmüyor” diyorlardı. Bugün haklılığımız ortada” diye konuştu.
‘SESİMİZ HAİNLERE KARŞI HEP GÜR ÇIKACAK’
FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadelelerinin 15 Temmuz öncesine dayandığını ve 17-25 Aralık’tan itibaren yoğunlaştığını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bu hainlerle 2013 yılından beri yoğun bir mücadele içerisindeyiz. Sesimiz bu hainlere karşı her zaman olabildiğince gür çıkmıştır, bundan sonra da gür çıkmaya devam edecektir. 15 Temmuz ve Sonrası konulu konferansımız da bu mücadelemizin bir parçasıdır. Bu konferansımızda halkımıza hain terör örgütünün iç yüzünü, hedeflerini, 15 Temmuz gecesinin amaçlarını anlatacağız” ifadelerini kullandı.
‘MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’
Belediye olarak görevlerinin sadece yol, kaldırım, bina yapmak olmadığına işaret eden Başkan Osman Genç, şunları söyledi: “Ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle üzerimizde sorumluluk hissediyoruz. Hiç kimsenin sesi çıkmasa dahi, biz inandığımız bu davada milletimize ve ülkemize kastedenlerle mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Amacımız, bu terör örgütüne karşı halkımızı bilinçlendirmek ve ülkemiz bu hainlerden arınana kadar normalleşmenin önüne geçmek.”
‘HAİN TEMİZLİĞİ YÜZDE 10’LARI BULMADI’
AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler de, “15 Temmuz darbe girişimi akşamında bu halk canını, malını, herşeyini ortaya koyarak destan yazmıştır. Yalnız bu FETÖ terör örgütüne karşı devletin açmış olduğu temizlik harekatı maalesef yüzde 10’ları bile bulmamıştır. Çünkü burada sergilerden ziyade bizim en büyük amacımız, bu yapıyla ufak, büyük bağlantısı ve ilişkisi olanların hepsini deşifre etmemiz olmalıdır. Hainleri gerekli mercilere şikayet etmek lazım. Bu şehirde, bu ülkede yaşamak herkesin hakkı ise, herkes bunlarla ilgili de sorumluluk sahibidir. ‘Aman bana ne?’ deme şansımız yoktur. Bu sergi hafızalarımızı tazelemesi açısından önemlidir, ama resimlerden ziyade icraat yapılmasını bekliyorum” dedi.
15 TEMMUZ VE SONRASI KONFERANSINA DAVET
Öte yandan, daha önce “Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa Konferanslar Serisi” düzenleyen Canik Belediyesi, şimdi de “15 Temmuz ve Sonrası” konferansı ile hain darbe girişiminin amaçlarını ve sonuçlarını vatandaşlara anlatacak. İlki 10 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konferansta AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk 15 Temmuz gecesini ve sonrasını anlatacak. Başkan Osman Genç, tüm Samsun halkını Milletvekili Külünk’ün vereceği 15 Temmuz ve Sonrası konulu konferansa davet etti.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ