Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN VERGİ AFFI AÇIKLAMASI

Bafra Belediyesi, vatandaşların faydalanması için alacakların yeniden yapılandırılması hakkında duyuruda bulundu.

BAFRA BELEDİYESİ’NDEN VERGİ AFFI AÇIKLAMASI
Bafra Belediyesi, vatandaşların faydalanması için alacakların yeniden yapılandırılması hakkında duyuruda bulundu.
Hükümetin bazı alacakların yeniden yapılandırması hususunda aldığı kararın Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, Bafra Belediyesi bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Resmi Gazete’nin 29806. sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı kanunun 1. maddesinin 1. fıkrasının g ve ğ bentlerinde Belediyelerin kanun kapsamına giren alacaklarının da sayıldığı hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
GECİKME ZAMLARI KAPSAMA GİRMEKTEDİR
“30 Haziran 2016 tarihinden önceki dönemlere, beyana dayanan vergilerde ise bu tarihe kadar verilmesi gereken beyannamelere ilişkin vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizi, gecikme zamları, 2016 yılına ilişkin olarak 30.06.2016 tarihinden önce tahakkuk eden vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizi, gecikme zamları kapsama girmektedir. Buna göre; Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi ve İlan Reklam Vergisi 6736 sayılı kanunun 10. maddesinin 1. fıkrasında, ilgili maddelerde yer alan hükümler saklı kalmak kaydıyla kanunun yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ayın sonuna kadar başvuru şartı getirilmiştir. Bu madde kapsamında borçlular 31 Ekim 2016 tarihine kadar borçlu bulundukları tahsil dairelerine yazılı olarak başvurmaları gerekir.”
2 ŞER AYLIK DÖNEMLER HALİNDE ÖDENECEKTİR
“Yapılandırılan borçlar tercihe göre peşin veya taksitler halinde ödenebilecektir. Peşin ödemeler, ilk taksit ödeme süresinin son günü olan 30 Kasım 2016 tarihine kadar yapılacaktır.Peşin ödemelerde yapılandırılan borçlara herhangi bir kay satı ya da faiz uygulanmayacaktır. Yapılandırılan borçların taksitle ödenmek istenmesi halinde, başvuru sırasında 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitte ödeme seçeneklerinden biri seçilebilecek ve ilk taksit 30 Kasım 2016 tarihine kadar, kalan taksitlerde 2 şer aylık dönemler halinde ödenecektir. Yapılandırmanın devam edebilmesi için, ilk iki taksitin süresinde ödenmesi şarttır. Ayrıca, taksitlerden bir takvim yılında en fazla iki tanesinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödemesi hali kanunun ihlal nedeni sayılmayacaktır. Bu durumda, diğer taksitler ilgili dönemlerinde ödenebilecektir.”
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ