Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

AYDINER “ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ GÖZ BEBEĞİMİZDİR”

Bafra Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucularından Levent AYDINER ile Özel Eğitime ihtiyacı olan bireylerin özel eğitimden yararlanması (REHABİLİTASYON MERKEZLERİ ARACILIĞIYLA) verilen hizmetleri konuştuk.

AYDINER “ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ GÖZ BEBEĞİMİZDİR”

Bafra Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucularından Levent AYDINER ile Özel Eğitime ihtiyacı olan bireylerin özel eğitimden yararlanması (REHABİLİTASYON MERKEZLERİ ARACILIĞIYLA) verilen hizmetleri konuştuk.Levent AYDINER “ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ HEPİMİZİN GÖZ BEBEĞİDİR DİYOR”

Kuruculardan Levent AYDINER 2009 yılında kurulan Bafra Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde verilen hizmetleri şöyle anlattı “ İbrahim bey özürlü çocuklarımızı uzman kadrolarımız tarafından özenle yetiştiriyoruz. Bafra ve köylerimiz de gözleri görmeyen, işitemeyen, yürüyemeyen ya da tekerlekli sandalye kullanan, konuşurken kekeleyen herkesten farklı bir ilgi alanı olup ailesini sorunlarıyla bunaltan çocukları görüyoruz. Toplumumuz da bu engelli çocuklara kiminiz acıdınız kiminiz üzüldünüz. Biz bu çocuklarımıza Bafra Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde konusun da uzman öğretmenlerimiz tarafından özel eğitim uygulaması veriyoruz. Bizim amacımız bu engelli çocuklarımızı kendine yeterli hale getirerek hem ailesine hem de topluma kaynaşmasını üretici bireyler olmasına çaba gösteriyoruz” dedi.

KİMLERE BU EĞİTİMİ VERİYORUZ.

Bu özel eğitimi zihinsel yetersizliği olan bireylere 7 yıldan bu yana başarı ile sürdürdüklerini de vurgulayan Levent AYDINER “ İbrahim bey biz  rehabilitasyon merkezimizi ifade ettiğim gibi 2009 yılın da saygı değer abim ver ortağım Hüseyin UYAR beyle birlikte gerçekleştirdik. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra kimlere bu özel eğitimi verdiğimi izah etmek istiyorum.

Biz Özel Bafra Elit Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz de,

AKADEMİK EĞİTİM, OKUMA YAZMA EĞİTİMİ, ÖZ BAKIM BECERİLERİ GELİŞTİRME EĞİTİMİ, DAVRANIŞ DEĞİŞTİRME EĞİTİMİ, FİZİYOTERAPİ EĞİTİMİ, GRUP EĞİTİMİ, ARKİKULASYON (KONUŞMA) EĞİTİMİ AYRICA PSİKOLOG ÖNDERLİĞİNDE AİLE EĞİTİMİ HİZMETLERİ VERİYORUZ.

Daha açıkcası, merkezimiz de gelişimsel bozukluğu olanlar, zihinsel yetersizliği olanlar, dil konuşma güçlüğü olanlar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan bireyler, özel öğrenme güçlüğü olan bireylere eğitim veriyoruz.

Merkezimiz de 120 öğrencimiz olup, 3 yaşından 40 yaşına kadar da bireyleri bünyemiz de barındırıyoruz.” Diye konuştu.

 OKUMA, EL YIKAMA, BESLENME, EL İŞİ, EL SANATLARI VE KIZLARA YEMEK YAPMA ÖĞRETİLİYOR.

Kuruculardan Levent AYDINER  konuşmasının son bölümün de de şöyle konuştu “ Biz merkezimiz de bireylerimize okuma konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Dahası ellerini yıkayamayanlar var, el nasıl yıkanırı kendilerine öğretiyoruz. Kızlarımıza burada yemek yapmasını da öğrettik. Dahası yine kızlarımız el sanatlarını da öğreniyor. Yanın da elişi, tesbih gibi el becerilerini de kazanıyorlar. Sevindirici olan eğitim sonunda çoğu bireyemizin zihinsel rahatsızlıktan çıkıp normale dönüştüğünü müşahade ediyoruz. Normale döndüklerin de hastane normal oldukları için bu çocuklarımıza özürlü raporu vermiyor. Merkezimiz de yürüyemeyen bireylerimiz de mevcut, bunlarla fizyo-terapist ilgileniyor. Daha da ilginci merkezimize getirilen 6 yaşındaki çocuğun, annesine “ANNE DİYEMEDİĞİNE ŞAHİT OLDUK” şimdi bu çocuk merkezimiz de “ HEM ANNE DİYOR HEMDE BABA” biz Özel Eğitim rehabilitasyon merkezleri olarak Devletimize duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Zira Devletimizin çok büyük desteği var Devletimiz bu çocukları ücret ödemeden özel okullar da okutuyor.” Diye sözlerini noktaladı.  

 

 

Başlıksız-1 DSCN9737

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ