Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

UYAR; VATANIMIZA SAHİP ÇIKALIM MİLLİ BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ KORUYALIM.

UYAR; VATANIMIZA SAHİP ÇIKALIM MİLLİ BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ KORUYALIM.

Türk Milleti 15 Temmuz’da tarihinin en uzun gecesini yaşamıştı. TSK içinde kümelenen ve FETÖ bağlantılı olduğu tahmin edilen bir grup darbe teşebbüsünde bulunmuştu. Hemen akabinde 16 Temmuz sabahı büyük ölçüde darbe girişimi bastırılırken, arkasın da onlarca ölü ve yaralı bırakmıştı. Darbe girişiminin üzerinden hemen akabinde 20 Temmuz da Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde 3 ay boyunca OHAL ilan etmişti.

HÜSEYİN UYAR İLE BU HASSAS KONULARI GÖRÜŞTÜK.

Hüseyin UYAR Devletine, Milletine sadık ve sadakatlı bir arkadaşımız. Aynı zamanda Bafra AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği de yapıyor. Bu arada Tamer Tur’un Yönetim Kurulu Başkanı.

Diğer yandan ÖZEL BAFRA ELİT ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ kurucularından. Kendisini ziyaret ettik. Ziyarette REHABİLİTASYON merkezinin diğer ortağı Levent AYDINER’ de bu sohbete ortak oldu.

UYAR İÇİMİZDEKİ HAİNLER KUYUMUZU KAZMAYA DEVAM EDİYORLAR

Hassas konularla ilgili Hüseyin UYAR şöyle konuştu. “ İbrahim bey  İçimizde beslediğimiz hainler güruhu dışımızda da alenen ve münafık görünümlü müttefiklerimiz elbirliğiyle kuyumuzu kazmaya devam ediyorlar. Güzel vatanımıza kast eden harici ve dahili hainler ve alçakların varlığını gün geçtikçe daha da net bir halde görüyor ve anlayabiliyoruz. 15 Temmuz darbe girişimiyle başlayan F Tipi Örgütlenmenin sızma ve daha da önemlisi devletin birimlerine yerleştirilmesi zaman gösterdi ki ülkemizde derin yaraların açılmasına sebep olmuştur.  Her şeye rağmen övünmeden bir başka gerçeği de görmeliyiz.  O da vatan sathında birlik ve beraberlik fikrinin, vatanseverliğin en üst seviyelere çıkmasıdır” dedi.

UYAR BU VATANIN EVLATLARI DOSTA VE DÜŞMANA KARŞI ONUR SAVAŞI VERMİŞTİR.

Bafra AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin UYAR konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Ülkemizde son yıllarda aile yapımızda başlayan bozulma/çözülme devam ediyor. Bu hal bizleri düşündürse de son yaşananlar gösterdi ki olağan üstü hallerde bu yatanın evlatları dosta düşmana karşı iyi bir tutum takınarak mücadele etmiştir. 
15 Temmuz darbe girişiminin Türk Milleti adına Milli İradeye sahip çıkılmasında;
1-Milletimiz, 2- Emniyet Güçlerimiz, 3-Askerimiz, 4- Basın Gücümüz çok iyi ve başarılı bir sınav vermişlerdir.  Darbe girişiminde bulunan vatan hainleri bir avuç askerin bu melanetleri dolayısıyla Kahraman askerlerimiz de bir şekilde yıpranmış, moral seviyesi de düşmüştür.
Bundan sonra yapılacak şeylerden bazıları şunlar olmalıdır:     Askerlerimizin moral gücü en üst seviyeye çıkarılmalıdır. Askeri kurumlardaki bir bakıma temel değişikliklerin yapılması kanaatimce ve özellikle de konunun uzmanları tarafından uygun görülmese de bu husus Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Hükümetimizin aldığı bir karardır” diye konuştu.

UYAR ASKERLERİMİZE, ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM.

Hüseyin UYAR, konuşmasın da askerlerimize, şehitlerimize ve gazilerimize hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini de savunarak “Askerlerimize, şehitlerimize, gazilerimize sahip çıkılmalıdır. Bu kalkışmada devletimizin ve siyasi partilerimizin şehit ve gazilerimizin yanında görmek bizleri mutlu etmiş ve umutlandırmıştır.
Devlet memurları alımında liyakat, dürüstlük, samimiyet ve ehil kişiler tercih edilmelidir. Torpil, rüşvet, iltimas, peşkeş çekilmesi gibi arızi haller bitirilmelidir.
İnsanlarımızı vatanperver ve insanlarımıza karşı insani olarak davranışlar içinde olmaları için eğitim verilmeli,  seminer ve kurslar açılmalıdır.

 

F Tipi örgütlenmeye gösterilen duyarlılığın PKK illeti ve sempazitanı, yataklık edenlere ve yandaşlarına karşı da gösterilmelidir. Devlet kademelerinden bu alçaklar biran önce temizlenmelidir.
Bu illetin bir ayağı da parlamentodadır. Hangi siyasi parti olursa olsun FETO VE PKK’ya yalakalık eden ve destek olanlara da cezalar kesilmelidir. Devlet kademelerinden süratle ayıklanmalıdır.” Şeklinde mesaj verdi.

UYAR TÜRK İNSANI SURİYELİLERE VE BAŞKA MİLLETLERE BENZEMEZ

Hüseyin UYAR konuşmasının son bölümünde ise şu ifadelere yer verdi.  “Müslüman Türk insanı Suriyelilere veya başka milletlere benzemez. Başka Türkiye yok! Vatanımıza iyi sahip çıkalım. Milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyalım. İktidar partisi ve muhalefet partileriyle iyi geçinilsin. Kayıkçı kavgası yapılmasın. Argo ve hakarete varan açıklamalar, demeçler bırakılsın. Şu anki partiler arası saygı ve nezaket ortamı muhafaza edilsin.
Bizim kaygımız Batıdan teknikler devşirmek yerine bilimsel çalışmalar, ilim, irfan olsun.  Yeni icatlar yapalım. Daha da güçlenelim. Güçlü ve Milli, büyük düşünen ülkemiz her türlü badireleri atlatır. Bölgemizde söz sahibi olmak içte ve dıştaki düşmanları bertaraf etmek büyük düşünmek ve güçlenmekle olduğunu unutmayalım. Daha da önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ nın darbe akşamı ve sonrası gösterdiği Yüce büyüklüğü ve Baş Komutan olduğunu da hele hele partili partisiz hiç unutmayalım” dedi.

 

DSCN9733 DSCN9740

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ