Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TAMER TUR İŞLETME SAHİBİ HÜSEYİN UYAR’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Bafra AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve Tamer Tur, Servis, Nakliye, Taşımacılık İşletme Sahibi Hüseyin Uyar, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

TAMER TUR İŞLETME SAHİBİ HÜSEYİN UYAR’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

 

Uyar , mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bayram; basit çıkarların, kısır çekişmelerin, anlamsız kırgınlıkların insan benliğini kuşatan duvarlarını yıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde hoşgörü ve kardeşliğe tutunmanın manevi iklimidir. Bayramlar, aynı dinin, aynı inancın ikliminde bizleri birleştiren, kardeşliğimizi pekiştiren Rabbimizin insanlara ilahi armağanıdır. İdrak ettiğimiz Ramazan Bayramı, kuraklık çeken tüm insanlığın kurtuluşu için akan bir rahmet pınarıdır. Farklı coğrafyalardan, farklı dillerden, farklı ırklardan, farklı yaşlardan ve farklı kültürlerden milyonlarca Müslümanın bu bayramda aynı sevinç etrafında halkalanması, sevgi kuraklığı çeken insanlığın merhamete yeniden kuşanması için büyük bir umuttur. Bu rahmet pınarı, dünyayı kana bulayan terör illetinin, ırkçılık ve ayrımcılığın, hizipçilik ve mezhepçiliğin, hak-hukuk tanımayan zalimlerin, savaş aktörlerinin iman ve duayla mağlup edilebileceğinin en güzel göstergesidir.” Bayramların bir fırsat günü olduğunu ifade eden Uyar, mesajını şöyle noktaladı.

 

RAMAZAN BAYRAMI BİR FIRSAT GÜNÜDÜR

Ramazan Bayramının bir fırsat günü olduğunun da altını çizen Hüseyin Uyar, “Ramazan bayramı bir fırsat günüdür. Bayram, anne baba duası almanın, ebeveyn gönlünü yapıp cennete açılan kapıdan girmenin fırsatıdır. Bayram, kimsesizlere kimse, çaresizlere çare, maddi durumdan yoksun olan vatandaşlarımızın dertleriyle de hemhal olmanın zamanıdır. Bu vesile ile  tüm İslam âleminin ve Bafra halkının bayramını tebrik ediyor, Müslüman coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durmasını ve bütün din kardeşlerimizin bayram sevincini yaşayabilmelerini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Terörle mücadelede şehitlik mertebesine ulaşan kahramanlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve gazilerimize de acil şifalar diliyorum” Dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ