Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

CANİK KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Canik Kent Konseyi Engelli Meclisi, Samsun Engelliler Federasyonu ve İl Jandarma Alay Komutanlığı’nın destekleri ile ihtiyacı olan engelli vatandaşlara 10 adet tekerlekli sandalye ve 2 adet akülü araba dağıtıldı.

CANİK KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
Canik Kent Konseyi Engelli Meclisi sosyal sorumluluk projesi kapsamında Samsun Engelliler Federasyonu ve İl Jandarma Alay Komutanlığı’nın destekleri ile ihtiyacı olan engelli vatandaşlara 10 adet tekerlekli sandalye ve 2 adet akülü araba dağıttı. Canik Belediye Hizmet Binası önünde yapılan dağıtım töreninde konuşan Canik Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Hüseyin Mızrak, “Bir engelli olarak toplumun engellilere gereken ilgi ve desteği göstermesi gerekmektedir.  Bizler de bu çerçevede engelli kardeşlerimizin talep ve ihtiyaçlarını yerine getiriyor, onları yalnız bırakmıyoruz” diye konuştu.
MIZRAK, BU TÜR ETKİNLİKLER TOPLUMDA YAYGINLAŞMALI
Türkiye’de 8,5 milyon, Samsun’da ise 11 bin civarında engelli vatandaşın bulunduğuna işaret eden Mızrak, “Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesinin, çağdaş toplum anlayışının bir parçası olduğunu ifade etti. Mızrak, “ Canik Kent Konseyi Engelli Meclisi olarak sosyal sorumluluk projesi başlatalım istedik. Bu çerçevede Samsun Engelliler Federasyonu ve İl Jandarma Alay Komutanlığı’nın destekleri ile ihtiyacı olan engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye ve akülü araba hediye ettik. Destekleri için her iki kuruma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu tür projelerin toplumda yaygınlaşmasını temenni ediyorum” dedi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ