Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN YILMAZ,’ O HAİNLERİN OYUNLARINI BAŞLARINA GEÇİRECEĞİZ ‘

BAŞKAN YILMAZ,’ O HAİNLERİN OYUNLARINI BAŞLARINA GEÇİRECEĞİZ ‘
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Türkiye’nin ilerleyişinden çok korkuyorlar. Allah’ın izni ile o hain ve şeytanların oyunlarını başlarına geçireceğiz” dedi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Çerkesleri Platformu tarafından organize edilen kahvaltıya katıldı. Yoğun katılımın gözlendiği programın ev sahipliğini Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı yaptı.
“BİR DAHA AYRI AYRI DERNEK ADI KULLANMAYIN”
Çerkes Derneklerinin tek çatı altında birleşerek oluşturduğu Samsun Çerkesleri Platformu’nda birlik ve beraberlik çağrısı yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ben artık daha şu dernek bu dernek diye konuşmak istemiyorum. Bizim bir tane derneğimiz var o da biz olacak. Bundan sonra Çerkes Dernekleri diye bir ifade dahi kullanmanızı istemiyorum. Hep birlik diyeceğiz. Çünkü birlikteliğe içtiğimiz su gibi ihtiyacımız var. Ülkemizin içinde bulunduğu ateş çemberi içerisinde tüm Türkiye halkının el ele tutuşmasına su gibi ihtiyacımız var. Güneydoğu’daki bu malum eşkiya ve terörist çetelerinden ötürü sıkıntı içinde olan ülkemizde biz kendi içimizde şu derneği bu derneği diye ayrı olmak bu platformu yaşattığımız takdirde bizi kimse tutamaz. Biz Samsun’da yıldızı en çok parlayan STK haline geliriz.  Çerkes Platformu’na bir sosyal tesis binası için 2 ay içerisinde inşaata başlıyoruz. Şartım şu bir daha bir dernek isminin telafuz edilmesini istemiyorum. Parçalara ayrılarak farklı farklı derneklerin ortaya çıkmasının önüne geçin” şeklinde konuştu.
“TÜRKİYE’NİN İLERLEMESİNDEN KORKAN HAİNLER VAR”
Türkiye’mizin ilerlemesinden korkan şeytanlar ve hainler var diyen Yılmaz, “Bugün 11 bin dolarlar seviyesinde kişi başına düşen gelirimiz var. Ülkemizin geriye gitmesini isteyen şeytanlar ve hainler dış güçlerdeki işbirlikçileri ile beraber Türkiye’nin üzerinde kirli oyunlar sergiliyor. Çünkü biliyorlar ki Türkiye bu kalkınma trendini bu şekilde devam ettirirse dünyada tek söz sahibi ülke konumuna gelecek. İşte bunun önüne geçmek istiyorlar ve ülkemizde kaos yaratmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin ilerleyişinden çok korkuyorlar.  Allah’ın izni ile o hainlerin oyunlarını başlarına geçireceğiz” diye konuştu.
YILMAZ’DAN AMERİKALI’YA TOKAT GİBİ CEVAP
Türkiye’nin kalkınma hamlesini merak eden bir Amerikalı ile arasında geçen diyaloğu da anlatan Başkan Yılmaz, “Emlak krizi olduğu dönemlerde bir Amerikalı bana, “Biz kalkınmayı bıraktık. İnanılmaz bir cenderenin içerisindeyiz. Takip ediyorum Türkiye kalkınma hızını sürdürüyor. Bunu nasıl başarıyorsunuz” diye sordu. Dedim ki çok çalışıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan gibi çok iyi bir liderimiz var. Siyasi istikrarımızla birlik ve beraberlik içinde bu mücadeleyi veriyoruz. Gecenin saat 1’i. Naber ne yapıyorsun? diyen bir başbakanımız var. Böyle olunca biz daha nasıl kalkınmayalım?  BAŞKAN YILMAZ: diye cevap verdim” ifadelerini kullandı.
TAŞÇI:”FARKLI KÜLTÜRLER BİZİM ZENGİNLİĞİMİZ”
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da farklı kültürleri bir zenginlik olarak algıladıklarını ifade ederek, “Karadeniz’in İstanbul’u konumundaki şehrimiz tüm farklı kültürleri bünyesinde barındırıyor. Bu bizim zenginliğimiz. Bu birliktelik yerelde Samsun’a genelde de ülkemize daimi olarak yansısın. Tüm hemşehri dernekleri şunu çok iyi bilsin. Yapacağınız her türlü işte Atakum Belediyesi olarak yanınızdayız” dedi.
Köksal ÖNER
IMG_8733 IMG_8743 IMG_8780
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ