Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

CANİK’TEN 95’NCİ YIL ETKİNLİĞİ

CANİK’TEN 95’NCİ YIL ETKİNLİĞİ

İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 95’nci yıl dönümü Canik’te dolu dolu kutlanıyor. Bir hafta süren etkinlikler kapsamında düzenlenen konferansta OMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, Mehmet Akif Ersoy’un bilinmeyen yönlerini anlattı.

Canik Belediyesi tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler serisi devam ediyor. Etkinlikler kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansta Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, Canik’teki okullarda öğrenim gören öğrencilere İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un bilinmeyen yönlerini anlattı. Büyük ilgi gören konferansı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün, Karşıyaka Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Eş ve öğretmenler de katıldı.

‘MEHMET AKİF’İ ANLAMAK’
Günümüzde Mehmet Akif Ersoy’a daha çok sahip çıkıldığını söyleyen Prof. Dr. Yavuz Bayram, “Mehmet Akif’i anlamak, sevmek ve ona minnet borcumuzu ödemek, ona birtakım güzel cümleler kurmakla sınırlı kalmamalıdır. Herkes yaptığı işlerde çok iyi olarak, emek harcayarak Ersoy’un bize çizdiği hedefe ulaştığı takdirde üstüne düşeni yapmış olur. Akif’e layık nesiller olmamız gerekiyor. Çünkü ülkenin geleceği iyi yetişmiş kuşaklarla mümkün olabilir” dedi.

‘GELECEK GENÇLERLE GELECEK’
Canik Belediyesi olarak milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik hedeflediklerini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamza Aygün de, “Düzenlediğimiz bu etkinliklerle gençlerimizin hem İstiklal Marşı’nın ruhunu anlamalarını hem de İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u yakından tanımalarını amaçlıyoruz. Milli mücadelemizi, bağımsızlık tutkumuzu ve bayrak sevgimizi en güzel şekilde ifade eden marşımızda vurgulanan değerleri genç kuşaklara aktarmak ve öğretmek görevimizdir. Çünkü gelecek gençlerle gelecek” diye konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ