Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN: ‘TURİZM İLE İNSANIMIZ KAZANACAK’

BAŞKAN ŞAHİN: ‘TURİZM İLE İNSANIMIZ KAZANACAK’

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “İlçemiz turizm acısından çok önemli bir yere sahiptir ve bu nedenle elimizdeki var olan güzel varlıklarımıza sahip çıkıyoruz “dedi.

Kızılırmak deltası ve kuş cenneti Bafra’nın dünyaya doğal bir mirası olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, ”Bafra, 19 Mayıs ve Alaçam ilçelerimiz olmak üzere 3 ilçemizi kapsamaktadır. Bununla birlikte buranın % 80’ni Bafra’mız sınırları içindedir. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti 56 bin hektardır. Büyükşehir Belediyemiz; Bafra, 19 Mayıs ve Alaçam ilçelerimizi içine alan bir birlik kurdu. Burayı bu birlik yönetecek. Tüm dünyada yönetim bu yolla yapılır. Büyükşehir Belediyemiz buranın yollarını yapıyor. Çok önemli düzenleme ve hizmetler getiriyor. Daha çok yapacaklarımız var. Tanıtım yapacağız. Tüm imkânlarımızı kullanacak ve Kızılırmak Deltası Kuş Cennetimizi dünya ölçeğinde turizmde cazibe merkezi haline getireceğiz ”dedi.

‘BAFRA’YA 4 YILDIZLI OTEL KAZANDIRACAĞIZ’
Turizm alanında ki potansiyelleri harekete geçireceklerinin altını çizen Başkan Şahin,” İlçemizde ki esnafımız ve halkımız için ekonomik canlanma sağlamak adına turizm alt yapısı çok önemlidir, bunun için çalışıyoruz. İlçemizde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti yanında, Başaran Mahallemizde Tepen Deliği, İkiztepe kazıları, baraj gölleri, Çetinkaya köprüsü, çeşmeler, Hızır bey Türbesi ve pek çok türbe, mağaralar, şelaleler, doğal güzellikler, Büyük Camii ve camilerimiz, Ali Kale Turistik Tesisleri, Deniz Feneri, Baraj gölleri, Kapalı Yüzme Havuzu gibi sayısız yer var. Bafra Pidesi, tandırı, nokulu, manda yoğurdu, kaymaklı lokumu gibi çok önemli damak tatlarımız var. Bafra’mıza gelecek olanlar için konaklama imkânlarını artırmamız gerekiyordu. Bu nedenle 4 yıldızlı 100 yatak kapasiteli bir otel yapacağız. Bunun proje çalışmaları başladı. İhaleye çıkacağız. Bu işlemi yap-işlet-devret modeli ile gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

‘GÖRECEKLERİ YER SAYISINI ARTIRMAK İSTİYORUZ’
Balon gezileri ve ayrıca yamaç paraşütü de önemli bir turizm potansiyelimizin yanında olacağını ifade eden Başkan Şahin,” Turizmde atılım yapmak için konaklama önemli bir unsurdur. Bu eksikliği gidereceğiz. Tanıtım faaliyetlerine önem vermeye devam edeceğiz. Müze sokağımızda müzemiz var, Kültür evimiz var. Orada restore etmek için bir bina almıştık. Yine orada 2 bina daha alacağız. Şifa hamamını restore ettireceğiz. Orayı Kültür Sanat Sokağı haline getireceğiz. İnsanlarımız oraya ziyaretlere gelecek. Bafra’mızı ziyaret edecek olanların ilçemizde gezecekleri, görecekleri yer sayısını artırmak istiyoruz. Bafra Müzesi’nin bahçesinde de çalışmalar yapacağız. Tütün müzemizde bitiyor. Kent müzesi de kuracağız.  Bu müze sayesinde Bafra Tarihi ile bulaşacak. Herkes bu müzede kendinden bir şey bulacak. Geçmişine ulaşacak.  Tütün müzemizde tamamlanıyor. 3 Müzeli bir şehir olacağız. Kültür sanat sokağına sahip olacağız. Konservatuar kuracağız.  Bafra’ya gelenler Bafra’da daha çok süre kalacak” dedi.

‘2017 YE KADAR 12 TURİZM PROJESİ YAPILACAK’
Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Samsun ve Çevresi Turizm Alt Yapı Birliği (SAMTAB) ile Bafra’da sivil toplum örgütleri ve yöre halkıyla birlikte gerçekleştirdiğinizde belirten Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,,” turizm eylem planı toplantıları, yatırıma dönüşüyor. Toplantıda oylama yöntemiyle kararlaştırılan turizm yatırımları projelendirildi. Yakın zamanda ihaleleri yapılacak olan yatırımlar, 2017 İşitme Engeliler Olimpiyatı’na kadar tamamlanacak. Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli olarak yapacağımız bu 12 proje Bafra turizmini canlandıracak. Her konuda bizi ve Bafra’mızı destekleyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz beye çok teşekkür ediyorum ”şeklinde konuştu

‘BU HEDEFİMİZ UZUN SOLUKLU BİR YOLDUR’
Bafra için planladığımız 5 hedef var. Bunlardan Tarım, Sanayileşme, Kentleşme, Eğitim ve Turizmde içinde olduğunu hatırlatan Başkan Şahin ,”Tarımda Tarım Tekno Parkı, Sanayileşmede Medikal OSB, Sera OSB ve Mevcut OSB’ye yatırımcı getirmek. Kentleşmede modern kent donatıları ve dokusuna ulaşmak, eğitimde ise üniversite şehri olmaktır. Bu konularda geniş açıklamalar yapmıştım. Diğer hedefimiz ise turizmdir. Bu hedefimiz uzun soluklu bir yoldur. İlk çalışmaları balon gezileri ve yamaç paraşütü ile başlattık. Bu çalışmalar ile Bafra’nın imajı olumlu olarak arttı.  Büyükşehir Belediyemiz ile görüştük. Yamaç paraşütü alanında içinde Kafe, dinlenme yerleri, sosyal ihtiyaç karşılama alanları olmak üzere yatırımlar yapılacak. Uluslararası paraşüt organizasyonları olacak. Ülkemizden ve dış ülkelerden yüzlerce paraşütçü Bafra’mıza gelecektir ”dedi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ