Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÖYLE ŞEYLER ANLATTI Kİ…

ÖYLE ŞEYLER ANLATTI Kİ…

Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi haberlerimiz Bafra’da ve bölgede büyük ses getirdi.

Bizim kimseyi rencide etmek ve küçük düşürmek gibi niyetimiz olamaz. Sadece araştırırız ve mağdurun yanında yer alırız. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle olacak, yarınlarda da.

Bu haberimiz birilerini rahatsız etmiş, etmemeli. Bir eksiklik varsa yapılan haberler doğrultusunda ne kadar doğru diye muhatapların araştırma yapmaları gerekir. Doğrusu bu değil mi? Yoksa haber çıkar, birileri birilerini arayarak etekleri tutuşur.

Yahu neden panik yapıyorsunuz? Haberi yapan biz, şayet haklıysanız haberimiz yanlışsa, bizi arayabilirsiniz. Haberin doğruluk derecesini bize izah edebilirsiniz. Bizim bilgilendirebilirsiniz. Tabi arzu ederseniz .. Bilgilendirmek gibi bir mecburiyetiniz de yok. Her neyse..

 

OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI OFİSİMİZİ ZİYARET ETTİ

Bizim yaptığımız haberin üzerinde durduğumuz en önemli husus okul müdürü tarafından ‘ekmeğin öğrencilerin elinden alınıp, çöpe atılmasıydı’ ekmek nimettir, ekmek berekettir. Ne kadar kızarsanız kızın, ekmek çöpe atılmaz. Öğrenci ikaz edilir, dışarıdan sağlık açısından elverişsiz olabileceği öğrenciye bir kez daha anlatılır.

Anlatılmamış mı? Okul yönetimi bunu anlatmış ama muhatap 14-15 yaşındaki delikanlı. Zira  geçmişte hepimizin yaşadığı gibi bunlar blue çağında olan çocuklarımız. Sizler bu öğrencilerin üzerine agresifice değil de güzel güzel anlatarak söyleseniz olmazmıydı.

Okul Aile Birliği Başkanı ofisimize geldi, okul ile ilgili bize çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl bu okulda hiç de hoş olmayan gelişmeler olmuş, hatta bir delikanlının intihar ettiği de iddia ediliyor. Çocukların çoğunun psikolojisinin bozuk olduğu da vurgulanıyor. Buna çok üzüldük.

Halbuki bu okulda 70’e yakın öğretmen var, öğretmenler aynı zamanda birer psikolok değil midir? Birer psikiyatri uzmanı değil midir? Öğretmenlik sadece sınıfta ders vermek midir? Çocuklara psikolojik danışmanlık yapılamaz mı? Emrivaki ile yapılan dayatmalar ne kadar sağlıklı olur? İşte bu nedenle okul aile birliği Başkanı Erol Korkmaz, ofisimiz ziyaret etti.

 

EROL KORKMAZ NELER ANLATTI?

Okul Aile Birliği Başkanı Erol Korkmaz, dışarıdan yemek getirilmemesi konusunu şöyle izah etti; “Şayet dışarıdan yemek siparişi verildiğinde, bu da şikayet edildiğinde okul yönetimine ve okul aile birliğine soruşturma açılıyor. Okuldaki bulunan kantinde zor da kalıyor. Yemeklerden zehirlenenler olabilir, böyle olduğunda yandı keten helva, hepimiz yanarız.

Biz çok radikal kararlar aldık. Dışarıdan okula giriş-çıkış olmasın diye ilave tel örgüler yaptık. Bir güvenlikçi tuttuk. Bu nahoş hadiseleri önlemek ve göz önünde bulundurarak, bir takım tedbirler aldık. Öğrencilerimize sosyal faaliyetler aşılamaya başladık. Okulumuz iki yıldan beri oldukça karışıktı, kavgalar oluyordu. Dışarıdan gelen öğrenci olmayan gençler, bırakın okulun bahçesine girmeyi, sınıfa kadar girip kavgaya karışıyordu. Bu okul önceleri hep kavga ve dövüşlerle isim yapmıştı, Milli Eğitim Müdürümüzle ve Yeni Müdür Hamdi Korkmaz bey ile birlikte radikal kararlar aldık.

Sportif faaliyetlere önem verdik. Futbol da ve voleybolda Bafra 1.’si olduk, beden eğitimi öğretmenimiz Engin Özdurak ile birlikte öğrencilerimizin kötü alışkanlığı olmasın diye büyük bir mücadele örneği gösterdik. Okulumuzun spor kompleksi bile yok, çalışmalarımızı Gençlik ve Spor Müdülüğünün yeni kapalı spor salonunda yapıyoruz.

Bunları büyük ölçüde başardık. Okulumuz inşallah hem eğitimde, hem de soysal faaliyetlerde iyiye gitmeye başladı” diye konuştu.

 

BUNLAR GÜZEL GELİŞMELER

İşte ne kadar güzel, Erol Korkmaz geldi durumu izah etti ve ateşi söndürdü. Demek’ki bizim kimseye karşı hele hele okul müdürlerine ve eğitim camiasına bir gıcığımız olamaz.

Açıklama yaptılar biz de bu açıklamaları sizler ile paylaşıyoruz.

DSCN8150

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ