Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Uzm. Dr. Rabia Cerrah Karanfil

Uzm. Dr. Rabia Cerrah Karanfil

FİZİK TEDAVİDE MBST YÖNTEMİ

Bel ve Boyun fıtığı, Kemik onarımları ve  romatizmal hastalık ağrıları, Almanya’da geliştirilen ve manyetik titreşimlerle çalışan MBST cihazları sayesinde artık kalıcı olarak tedavi ediliyor. Radyasyon yaymayan yeni alternatif tedavi yöntemi, röntgen ışınlarından farklı olarak vücuda manyetik titreşimler yolluyor. Fıtık ve kireçlenme ağrılarına son vermesinin yanında MBST, hücreleri yenileyerek doğal iyileşme sürecini de tetikliyor. Medikal Park Samsun Hastanesi  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniğinden Uzm. Dr.Rabia Cerrah Karanfil sistem sayesinde birçok hastanın tedavisinde başarılı sonuçlar sağladıklarını söyledi.

Dr. Karanfil “Eklem ve kemik hastalıklarını tedavi eden elektromanyetik sistem MBST, tüm dünyada olduğu gibi Anadolu’da da yaygınlaşıyor. Avrupa’da 16 yıldır kullanılan sistem, Türkiye’de ise 5 yıldır kullanılıyor. MBST cihazı Karadeniz Bölgesinde sadece Medikal Park Samsun Hastanesi’nde hastalara hizmet vermektedir. Merkezde günde 1 saat süren seanslara katılan hastalar, 7 günde ağrılarından tamamen kurtulabiliyor, günlük işlerini rahatça yapabilir hale geliyor.”diye konuştu.

Uzm. Dr. Rabia Cerrah Karanfil “Sistem sayesinde bel fıtığı, boyun fıtığı, kireçlenme, eklem ve diz ağrıları, kemik erimesi ve sporcu yaralanmaları tedavisinde yüzde 95 oranında iyileşme sağladıklarını söyledi. Her yaş grubundan hastayı tedavi ettiklerini ifade eden Dr. Karanfil “İyileşmesi geciken kırıklarda, kırık iyileşmesini hızlandırmakta ve hastanın yaşam konforunu artırmaktadır.”dedi.

Dr. Karanfil “Diz kireçlenmeleri hastalarıyla ilgili orada elde edilen sonuçlar hastaların yarısından fazlasında yüzde 70’in üzerinde iyilik hali görülüyor. İyilik halinden kastımız şu; hastanın ağrısı geçiyor, fonksiyonları düzeliyor, işini gücünü daha rahat yapabilir hale geliyor. Samsun merkezimiz yeni olmasına rağmen çok sayıda insan bu tedavi yönteminden istifade ediyor. Yakın gelecekte daha çok yaygınlaşacaktır.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ