Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

OKUL MÜDÜRÜ YEMEKLERİ ÇÖPE ATMIŞ

OKUL MÜDÜRÜ YEMEKLERİ ÇÖPE ATMIŞ

Bu okulun bir önceki müdürü Hayrullah Gürgen hocaydı. Gürgen’in yerine rotasyondan dolayı diye düşünüyoruz Hamdi Korkmaz ‘müdür’ olarak atanmış.

Sayın Müdür’e hayırlı olsun diyoruz. Demesine diyoruz da; Sayın müdür’e de bazı sorularımız olacak..

Bu bir yargılama değil, bu bir suçlama da değil, bu bir merak. Öğrenmek istiyoruz. Bugün Gazeteciler Derneğimize, öğrenci velisi A.C. geldi ve bize Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okul müdürü Hamdi Korkmaz ile görüştüğünü söyledi. Öğrenci velisi A.C. şöyle konuştu;

“Benim iki evladım da bu okulda okuyor. Okul, bizim evimize uzak olduğundan dolayı iki evladım gibi bu okulda okuyan çocuklar öğle yemeği yiyemiyor. Bu düşünce ile iki evladım ve diğer öğrenciler aç kalmamak için Bafra’lı bir dönerciyi arayarak, sipariş vermişler. Nitekim öğrencilerin siparişleri gelmiş. Öğrenciler tam karınlarını doyuracakken okul müdürü Hamdi Korkmaz, öğrencilerin elinden ekmeklerini alarak okul bahçesinde bulunan ‘çöpe’ atmış.’ Dedi.

 

ÖĞRENCİ VELİSİ A.C. ŞÖYLE DEVAM ETTİ

A.C konuşmasını şöyle sürdürdü ‘Sayın Müdür daha sonra öğrencilere bağırarak, ben size demedim mi dışarıdan yemek getirtmeyeceksiniz. Gelen yemekleri çöpe atacağımı söylemedim mi? Şeklinde çocuklara hakaret etmiş. Nitekim bende bir veli olarak bunu duydum ve okula gidip konunun ne olduğunu hem çocuklarımdan hem çocuklarımın arkadaşlarından hem de okulun müdüründen öğrenmek istedim.

Kendisine durumu izah etiğimde, bana kıs kıs gülerek ‘buyrun beyefendi oturun nedir derdiniz’ diye sordu. Bende durumu izah ettim. Neden bu çocukların aç kalmasına göz yumuyorsun dedim, bu uygulama ile vicdanen rahat mısın, aynı uygulamanın kendi çocuklarına yapılmasını arzu eder misin?’ dedim. Müdürün bana cevabı ‘ etmem ‘ oldu.

Bende öğrenci velisi olarak müdür bey’e ‘siz bu uygulamayı çocuklarınız için nasıl kabul etmiyorsanız, öğrenci velisi olarak bende kabul etmiyorum’ dedim. Hatta müdür bey’e ‘bu çocuklar aç, neden bunların aç kalmasına göz yumdun? Vicdanen rahat mısın’ dedim.

Bunun üzerine bana kıs kıs güldü. Bende şimdi müdür bey’e soruyorum ‘Sayın Müdür, madem okula dışarıdan yemek gelmesi yasak. Böyle bir uygulamayı velilere duyuramaz mıydınız? Bu uygulamadan bizim haberimiz yok, yeni öğrendik. Çocuklarımız aç mı kalsın? Hiçbir şey yemesinler mi? Bu hangi vicdana sığar? Bu çocuklar sabah 8’den akşam saat 16:00’ya kadar  okula kalıyorlar, bilhassa en çok da çocukların elinden ekmekleri atıp, bu nimeti çöpe atmanın anlamı nedir? Sayın Müdür’ün nimete hiç mi saygısı yok?” diye konuştu.

 

UYGULAMA KENDİLERİNE YASAK DEĞİL

Öğrenci velisi A.C okulda bazı öğretmenler ile görüştüğünü, kendilerine dışarıdan yemek siparişi veriyor musunuz şeklindeki sorusuna da öğretmenler’den bir kaçı “Biz dışarıdan telefon açarak yemek siparişi veriyoruz. Biz de problem yok, bu uygulama gördüğümüz kadarıyla sadece öğrencilere uygulanıyor” diye konuştu.

A.C, bu ifadeler üzerine sözlerini şöyle noktaladı; “Ben merak ettim, biz velilere sağlık ve güvenlik açısından dışarıdan öğrencilere yemek getirmenin sakıncalı olduğu söylendi. Madem sakınca var da, dışarıdan yemek siparişi veren bazı öğretmenler bu uygulamaya tabii değil mi” dedi.

 

ÇOCUKLARI OKUL MÜDÜRÜNÜN ODASINA ÇAĞIRDI

Öğrenci velisi A.C bu konuda mağduriyet yaşayan bazı öğrencileri okul müdürünün odasına götürerek, çocukların mağduriyetini de bizzat dile getirdi. Bu arada öğrencilerde okul müdürüne konuyu bizzat anlattılar. Biz bunu siz saygıdeğer kamuoyuyla paylaşmak istedik.

BafraHavadis                 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ