Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KÖMÜRÜ 1 DAĞITIP 5 GÖSTERMİŞLER

KÖMÜRÜ 1 DAĞITIP 5 GÖSTERMİŞLER

Bizim bu yaptığımız haber’in Bafra Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Öncelikle bu hatırlatmayı yapalım istedik.

Bilindiği üzere Türkiye genelinde Kaymakamlık bilgisi dahilinde Sosyal Yardımlaşma, fakir ailelere ‘kömür dağıtımı’ yapıyor, tespitler yapılıyor, gerçek mağdurlar tespit ediliyor. Kömür verilirken de tüyü bitmemiş yetimlerin hak ve hukuku gözetiliyordu.

Ancak; fakir ailelere dağıtılan kömür yardımlarında bile yolsuzluk yapıldığı ortaya çıktı. Sayıştay raporuna göre, bir özel firma, bir kamyonu aynı günde ‘5’ kez Çorum-Erzurum seferi yapmış gibi göstermiş. Üç kamyonun plakası da otomobillere ait çıkmış. Bununla birlikte benzer uygulama çok sayıda kamyon üzerinden de uygulanmış.

Daha da önemlisi 1.700 Km’yi aynı günde birkaç kez kat etmiş gibi de gösterilmiş. Emniyet Genel Müdürlüğü sisteminden sorgulama yapan Sayıştay, Erzurum’a kömür taşıdığını belirten üç kamyonun plakalarının otomobillere ait olduğunu tespit etmiş. Bu konuda geniş çaplı bir soruşturma açıldığı da iddia ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ