Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Girişimcilik Eğitimi

Girişimcilik Eğitimi

Girişimcilik destek programı kapsamında, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” planlandı.

 

Bafra TSO Başkanı Göksel Başar yaptığı açıklamada “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı açıklamalar akabinde İlçemizde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yapılmasına yönelik Bafra TSO olarak bir planlama yaparak Samsun KOSGEB Müdürlüğü ve Bafra İŞKUR Hizmet Müdürlüğü ile görüşmelerimiz akabinde ortak bir protokol yaptık.

Yaptığımız protokol nezdinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programı açılmış olup başvurular İŞKUR ’ un internet sitesi üzerinden veya İŞKUR ziyaret edilerek gerçekleşmektedir. Son başvuru tarihi 22.01.2016’dır.

Eğitim programı Bafra TSO Toplantı salonunda gerçekleşecek olup 26.01.2016 tarihinde başlayarak hafta için her gün 08.00 – 17.00 saatleri arasında toplam 9 gün 70 saat sürecektir.

Eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılar, sertifikalarını alarak, iş fikirlerini KOSGEB ile paylaşacaklar. Desteğe değer bulunan iş fikirlerine de 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi imkanı KOSGEB tarafından sağlanacaktır. 50 bin liralık hibe erkek girişimcilerimiz için yüzde 70, kadın girişimci, Birinci derece şehit yakını veya engelli girişimcilerimiz için de yüzde 90 olarak uygulanacaktır.

 

Başar “ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümü amacıyla gerçekleştirdiğimiz programın katılımcılarımıza, ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik “Kurumumuz, Bafra TSO ve KOSGEB ile ortaklaşa gerçekleştirildiğimiz bu program sayesinde girişimcilerin kendi işini kurma fırsatı doğmaktadır. Eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını alarak kendi işini kurmak için ve kriterleri sağladıkları taktirde KOSGEB desteği alabileceklerdir.

Programa katılım için başvuruda bulunan adaylara mülakat tarihi, saati ve adresi sms ve e-posta ile bilgilendirilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ