Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DÜNYA TRAMVAY SEKTÖRÜNÜN TEPE YÖNETİCİLERİ SAMSUN’DA BULUŞACAK

DÜNYA TRAMVAY SEKTÖRÜNÜN TEPE YÖNETİCİLERİ SAMSUN’DA BULUŞACAK

Dünyanın kent içi ulaşım alanındaki en büyük kuruluşu Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) 2016 yılı Dünya Tramvay Komitesi Toplantısını ve Toplu Taşımacılık Türkiye Konferansını Samsun’da Samsun Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenleyecek.

Konuya ilişkin işbirliği protokolü  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Genel Sekreter Coşkun Öncel, Samulaş Genel Müdürü Kadir Gürkan ve UITP Eğitim Direktörü Kaan Yıldızgöz tarafından Samsun’da imzalandı.Bu işbirliği ile, Dünyanın birçok kentinde tramvay işletmeciliği yapan ve toplu ulaşım hizmetleri konusunda karar vericilerden olan üst düzey yöneticilerden oluşan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Tramvay Komitesi üyeleri 5-6 Eylül 2016’da Samsun’da bir araya gelecekler. Komite toplantısı akabinde yine samsunda 7 Eylül’de Toplu Taşımacılık Türkiye Konferansı düzenlenecek.

SAMSUN’DA AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYACAĞIZ.
İmza töreninde konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, böyle bir organizasyonun Samsun’da yapılmasının ilin tanıtımına vereceği katkıya değinerek, “Üyesi olduğumuz Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nin düzenlediği Dünya Tramvay Komitesi ve Türkiye Toplu Taşımacılık Konferansında yerli ve yabancı bir çok kentin toplu taşıma alanında en yetkin ve etkili isimlerinden oluşan üst düzey yöneticilerini Samsun’da ağırlamaktan mutluluk duyacağız. UITP Tramvay Komitesi Türkiye’de ilk defa Samsun’da düzenlenecek, Samsun’da ki projelerimizin bu alanın uzmanları tarafından yerinde görülmesi elbette ki bizi ziyadesiyle memnun edecektir” şeklinde konuştu.

SAMSUN’DA DA BU ALANDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI
UITP Eğitim Direktörü Kaan Yıldızgöz ise, son yıllarda toplu taşıma alanında kendini gösteren gelişmelere paralel olarak, Türkiye’de de bu alanda önemli gelişmeler yaşandığını gözlemlediklerini belirterek, Samsun’da da bu alanda önemli adımlar atıldığını ve UITP olarak bu adımları yakından takip ettiklerini belirtti. Kaan Yıldızgöz, “UITP olarak bu etkinliğimizi Samsun’da yaparak Samsun’daki gelişmelerin tüm diğer üst düzey yöneticiler tarafından yerinde görülmesini arzuladık” dedi.
 
DÜNYADAKİ EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞU
UITP  (Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği), 1885 yılında kurulan, 96 farklı ülkeden 1400’ü aşkın üyesi bulunan “Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP)”, toplu taşımacılık sektöründe dünyadaki en büyük sivil toplum kuruluşu. Bünyesinde toplu taşımacılık işletmecileri, yerel ve ulusal düzenleyici idareler, endüstri kuruluşları, araştırma merkezleri, akademisyenler ve danışmanlar yer alıyor. Merkezi Brüksel’de bulunan UITP’nin New York, Sao Paulo, Roma, İstanbul, Moskova, Kazablanka, Abidjan, Tahran, Dubai, Astana, Johannesburg, Canberra, Hong Kong ve Singapur’da ofisleri bulunuyor.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ