Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, CANİK 2023’E DOLU DOLU KOŞUYOR!

BAŞKAN GENÇ, CANİK 2023’E DOLU DOLU KOŞUYOR!

Hükümetin ortaya koyduğu gelecek vizyonu doğrultusunda “Yepyeni Canik” sloganıyla şehri geleceğe taşıdıklarını belirten Başkan Osman Genç, 2015 yılında önemli projeleri hayata geçirdik, yeni yılda da yepyeni  projelerle 2023’e koşacağız” dedi.

Geçtiğimiz yıl ilçede Hanım Konakları, Sıbyan Mektepleri, Engelsiz Kafe ve Park, Ücretsiz İnternet, Güzel Evim Mutlu Geleceğim, spor tesisleri, kentsel dönüşüm ile okul ve cami çevre düzenlemeleri gibi bir çok projeyi hayata geçiren Canik Belediyesi, yeni yıla da dolu dolu girmeye hazırlanıyor. Üçüncü dönemde “Yepyeni Canik” sloganıyla ilçeyi hükümetin ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071’e hazırladıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 2016 yılında da Samsun’un gelişimi için önemli olduğuna inandıkları bir çok projeyi uygulayacaklarını söyledi.

YENİ MAHALLE ÖRNEK OLACAK
Yeni yılda başlatacakları en önemli projelerden birinin Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi olduğunu vurgulayan Başkan Genç, “Geçtiğimiz yıl özellikle yeni mahallelerimiz başta olmak üzere ilçe genelinde bir çok önemli projeyi gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıl hayata geçireceğimiz en önemli projelerimizden birisi Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm projesi. Burada uygulayacağımız dönüşüm projemizle bu mahallemiz yepyeni ve Türkiye’ye örnek olacak bir çehreye kavuşacak. Burada estetik bir yaşam merkezi inşa edeceğiz.

SANCAKTEPE PROJESİ DEVAM EDİYOR
Samsun turizmine önemli katkısı olacak olan Sancaktepe Projesi’nin de yeni yılda tamamlanacağına işaret eden Genç, “Bir sosyal yaşam projesi olan çalışma kapsamında 70 bin metrekare alan üzerinde 2 bin kişilik amfi tiyatro, kafeteryalar, seyir alanları, yürüyüş yolları yer alacaktır. Proje tamamlandığında Samsun, şehre turistlerin ve vatandaşlarımın uğramadan geçemeyecekleri bir mekana kavuşacak. Projemizi başlattık ve çalışmaları aksamadan yürütülüyor. İnşallah 2016 yılında tamamlanacak. Yine mahallelerimizde Hanım konakları, Sıbyan Mektepleri, okul ve camilerimizde çevre düzenlemeleri, spor tesisleri gibi çalışmalarımız ı sürdüreceğiz” diye konuştu..

PROJE ÜRETMEK BİZİM İŞİMİZ
Şehirlerin yarıştığı 21. yüzyılda Canik ve Samsun’u yarışın gerisinde bırakmamak için çalıştıklarına dikkat çeken Genç, “Eğer dünya şehri olmayı hedefliyorsak tıpkı sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız gibi koşmalıyız. Canik Belediyesi olarak şehrimizi yarışa ortak edecek projeler üretiyoruz. İnşallah 2016 yılında da şehrimizi daha ileriye taşıyacağına inandığımız projelerimizle dolu dolu bir yıl geçireceğiz. Proje üretmek ve hayata geçirmek bizim işimiz. Yeni hedefler ve yeni projelerle 2071’e koşuyoruz.”
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ