Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DAN BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM

BAFRA’DAN BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM

Bafra Belediyesi, Bafra Ziraat Odası ve hayırsever vatandaşların destekleri ile Bayırbucak Türkmenlerine İHH aracılığı ile 23 ton un ve 3 ton pirinç yüklü tır, dualarla gönderildi.

 

Bafra Belediye Başkan Vekili İsmail Kurt, gönderilen yardım tırının hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi:

 

“Bildiğiniz gibi Suriye’de Bayır Bucak Türkmen kardeşlerimize büyük bir zulüm yapılıyor. İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfımızın Bafra’mızdan toplanan bu yardımları bizlerden talep etmeleri üzerine, Bafra Belediye Başkanımızın öncülüğünde belediyemiz ve Bafra Ziraat Odamız ile birlikte, ilçemizde bir yardım seferberliği ilan edildi. Duyarlı vatandaşlarımız, işadamlarımızdan toplanan bir tır dolusu pirinç ve unu bugün ilçemizden Bayırbucak Türklerine teslim edilmek üzere uğurluyoruz. Bu yardımların sürekli olmasını umut ediyoruz onun için de çalışacağız. Bafralı hemşehrilerimizin de yardımların devam etmesi hususunda bizlerden talepleri var. İnşallah bu yardımlar devam edecek. Ancak bu yardımları sağ salim yerine ulaştırmak da en önemli husus. İHH’nın üstlenmiş olduğu bu görevin ne kadar zor ve önemli olduğunu biliyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Bir kez daha yardımda bulunan hemşehrilerimize hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyor, yardım tırımızın kaza-belaya uğramadan sağ-salim gidip gelmesini niyaz ediyorum.” dedi.

 

İnsan Hak ve Hürriyetleri Bafra Şube Başkanı İlyas Altuntaş ise, “Dünyada İslam coğrafyasında zulüm her yerde devam ediyor. Sağolsun Türk Halkının merhameti, hayırseverliği Dünyanın en ücra köşesindeki Müslümanlara ve mazlum insanlara yetişiyor. Türk halkına teşekkür ederim. İHH 194 ülkede tüm mazlumların yanında. Türkmen kardeşlerimizin talebi üzerine göndereceğimiz bu yardımda emeği geçen başta Belediye Başkanımız Zihni Şahin beye, Ziraat Odası Başkanımız Osman Tosuner beye, tüm yardımseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu ülkenin merhameti bu ülkeye emin olun kazanç sağlıyor. Nerede akan gözyaşı varsa biz oradayız. Mülk Allah’ın, biz verdikçe Allah’ta bize verecektir. Bu inançla her zaman dünya mazlumlarının yanında olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Yapılan konuşmalardan sonra yardım tırı dualarla Suriye Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ