Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN’İN DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN ŞAHİN’İN DÜNYA ÖZÜRLÜLER GÜNÜ MESAJI

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Şahin mesajında şunları söyledi:

“Dünya Özürlüler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumun bilinçlenmesini, farkındalığın arttırılmasını sağlamak açısından önemli. Son yıllarda hükümetimiz tarafından ülkemizde, engelli vatandaşlarımızın yaşam koşullarını daha iyi hale getirebilmek için çok detaylı çalışmalar yapıldı ve yapılmaktadır.

Yapılan bu çalışmalar, sadece engellilerimizi değil ailelerini ve engelli adayı olan bizleri de çok yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle farkındalık çalışmalarına daha da fazla önem vermeli, toplumumuzu bu konuda bilinçlendirmeliyiz.

Engellilerimiz kendilerini geliştirme, günlük yaşama adapte olabilme adına gayret sarf etmekte, bizler de bu anlamda toplumumuzdan kaynaklanan engelleri fark ederek bu engelleri bertaraf edebilmeli, onlara olanaklar sunarak destek olmalıyız. Özürlü vatandaşlarımızı engellerinden dolayı toplumdan ayrıştırmadan onların özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde hareket etmeliyiz. Toplumu, engelli ya da engelsiz bireyler olarak ayrıştırmak bile, herkesin eşit olarak kabul görmesinin önünde bir engeldir.

Bu düşüncelerle başta belediyemizde çalışan engelli personelimiz olmak üzere, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününü kutlarım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ