Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MEŞHUR TANDIRCI CELAL USTA’NIN TANDIRLARI OĞLU ENGİNİLE DEVAM EDECEK

MEŞHUR TANDIRCI CELAL USTA’NIN TANDIRLARI OĞLU ENGİNİLE DEVAM EDECEK

Bafra’nın meşhur tandır ustası Celal Usta’nın vefatı ailesini olduğu kadar hiç kuşkusuz hem Bafralıları hem de tandır severleri oldukça üzmüştü.

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle bir kaç yıldan beri sağlığıyla uğraşan merhum tandırcı Celal Aydın, bir ara sağlığına kavuşmak için böbrek nakli de yaptırmıştı. Böbrek naklinden sonra hayata tutunmaya çalışan Bafra’nın sevilen tandırcısı Celal Usta, geçtiğimiz günlerde hakkın rahmetine kavuşmuştu.

 

OĞLU ENGİN VE KARDEŞLERİ DEVAM ETTİRECEK

Celal usta’nın evlatlarından büyük oğlu Engin Aydın, merhum babasının yanında tandır ustalığını tam anlamıyla kavramış. Yine Celal Usta adı altında meşhur tandırlar, tandır severlere sunulacak. Meşhur tandırcı celal usta’nın Medrese aralığında bulunan, Bafra matbaasının hemen yanındaki tandır salonundan özenle hazırlanan tandırları bu kez tandır ustası Engin Usta’dan tadacaksınız.

Merhum tandır ustası Celal Usta’nın vefatında şehir dışında olduğumuzdan dolayı bulunamamıştık. Bu vesile ile Baframızın meşhur tandır ustası Celal ustaya Allah c.c’den geç de olsa rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ