Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YENİ KABİNEDE BİR BAFRALI BAKANIMIZ VAR

YENİ KABİNEDE BİR BAFRALI BAKANIMIZ VAR

Her ne kadar Trabzon milletvekili olsa da, Annesinin Bafra’nın Darboğaz köy’ünden olduğunu bildiğimiz hemşehrimiz Süleyman Soylu’nun Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kabinesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak yer alması, hem Samsun’da hemde bilhassa Bafra’da sevinçle karşılandı.

Tecrübeli isimler ile genç isimlerin bulunduğu listede, Samsunlu Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’da bir kez daha yer aldı. Öte yandan Ak Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan olması, Samsun’un ağırlığını bir kez daha ortaya koydu.

 

FUAT KÖKTAŞ’A DA AYRI BİR PARANTEZ AÇALIM

Samsun siyasetine damgasını vurmuş, Ak Parti’de yıllarca İl Başkanlığı yapmış, önemli projelere imza atmış, bölgemizi ve teşkilatları en iyi tanıyan Fuat Köktaş’ın da 1 Kasım’da 2. Kez vekil seçilmesi ayrıca sevincidiri bir husus oldu.

Zira Fuat Köktaş’ın İl Başkanlığı döneminde Bafra Ak Parti İlçe Teşkilatı başta olmak üzere, tüm İlçe Teşkiatları ile koordineli bir şekilde çalışması 16 İlçe Belediye Başkanlığı ve Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kendi döneminde kazanılmasında, büyük pay sahibi olan Fuat Köktaş’ında Samsun ve bölgemize gelecek hizmetlerde büyük etken olacağını da çok iyi  biliyoruz.

Diğer yandan Bafra’da uzun yıllar hekimlik yapmış, hatta kendisine Bafra’nın adayı olarak bakılan, geçmişte vekillik ve bakanlık yapan Ahmet Demircan’ın da vekil olarak AK Parti’den Ankara’ya gitmesi, diğer sevindirici bir husus olarak görülüyor.

 

GELELİM HASAN BASRİ KURT’A

Hasan Basri Kurt, 7 Haziranda’da vekil olmuş, 1 Kasımda’da listede yer alarak seçilen vekillerimizden birisi.

Hasan Basri Kurt ile ilgili bildiğimiz teşkilatlarda ve genel merkezde büyük ağırlığının olduğunu da yakınen biliyoruz. Ayrıca Hasan Basri Kurt, Samsun ve bölgemizi çok iyi tanıyor olup, gelecek 4 yılda Samsunumuza ve bölgemize genç ve dinamik yapısıyla büyük hizmet vereceğine de inanıyoruz. Diğer yandan; Hasan Basri Kurt’un Bafra ile ilgili bir de kan bağı olduğunu biliyoruz.

 

GELELİM ORHAN KIRCALI’YA

İçimizden biri, 20 yıl Bafra’da avukatlık yapmış. 1 Kasım’da da Ak Parti’den milletvekili seçilerek meclis’e giden Bafralı bir hemşerimiz. Kendisiyle de bir Bafralı olarak gurur duyuyoruz.

 

GELELİM MUHARREM GÖKSEL VE TUNCAY YURDUSEVEN’E

Bu iki isme dikkat edin. Her ikisi de Bafra’nın evladı. Ak Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven. 1 Kasım’da Samsun yüzde 63,7 alırken, Bafra’da yüzde 61.9 oy aldı. Dememiz o ki, İl Başkanı Bafralı, haliyle İlçe Başkanımız da Bafralı. Bu da demek oluyor ki, Sayın Vekiller ve İl Başkanımızın da hemşerimiz olması dolayısıyla Bafra’ya önümüzdeki 4 yıl içerisinde önemli hizmetler gelebilir. Bizden söylemesi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ