Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İBRAHİM BÖLÜK “TEKSTİL İLÇE EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR”

İBRAHİM BÖLÜK “TEKSTİL İLÇE EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR”

Berrak Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bölük, tekstil Bafra’da sanayi’nin İlçe ekonomisinin can damarı olduğunu belirterek, “İstihdam ve ekonomik kaynak olarak İlçemizde ki önemli sektörlerin başında tekstil fabrikaları gelmektedir.

İlçe ekonomisinin bir yerde can damarı olan bu sektörde yeni kurulacak hükümetimizden tekstilciler olarak teşvik bekliyoruz. Şayet teşvik geldiğinde tekstil sektörü Bafra’yı yatırım yeri olarak bilhassa tercih edecektir. Böyle olduğunda ise İlçemizde ki ve bölgemizde ki işsizlik kendiliğinden çözüme kavuşacaktır” dedi.

Mevcut yatırımları kapsayan bir teşvik paketine mutlak olarak ihtiyaç olduğunun altını çizen İbrahim Bölük, “Teşvik paketi biz iş adamları için umut vericidir. Zira bizim gibi kırsalda kalan tekstilciler zar zor ayakta duruyor. Mevcut yatırımı olan bölgemizdeki tekstilciler bir an evvel teşvik bekliyor” diye konuştu.

 

KAMUOYUNDA YENİ TEŞVİK PAKETİ AÇIKLANACAKMIŞ

Berrak Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bölük, “kamuoyuna hükümet kurulduktan sonra yeni teşvik paketinin açıklanacağını duyuyoruz. Böyle olursa hem girişimciler hem de mevcut yatırımına ek yatırım yapmak isteyen tekstilciler için yeni fırsatlar doğuracağına inanıyorum.

Çok ciddi yatırımlar yapmış iş adamlarımız teşvik çıkmadığı için yeni yatırımlar yapamıyor. Bazı iller de uygulanan teşvik paketinden yararlanamıyor. İlçemizde bu sektörde büyük yatırımlar yapmış iş adamlarımız var. Onların ve tekstilcilerin faaliyetlerinin istikrarlı bir şekilde yürümesi için mutlak olarak teşvike ihtiyaçları var. Dolayısı ile yeni teşvik paketi ya mevcut yatırımları da kapsamalı, ya da mevcut yatırımlar için yeni teşvik paketleri söz konusu olmalıdır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ