Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YURDUSEVEN 1 KASIM SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

YURDUSEVEN 1 KASIM SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, 26. Dönem milletvekili genel seçiminin sonuçlarını İbrahim Alaçamlı’ya değerlendirdi.

 

Demokratik yarışın arık geride kaldığını kaydeden Yurduseven, “Ak Parti’ye oy veren, gönül veren tüm hemşehrilerimize gönülden şükranlarımızı sunuyoruz.

Bilhassa 1 kasım öncesi Sayın Milletvekilimiz Orhan Kırcalı ile Bafra’nın cadde, sokak, mahalle esnaf ziyaretleri, kıraathane ziyaretlerinde Bafra, Alaçam ve Yakakent’li hemşehrilerimizden büyük sevgi, hoş görü ve destek gördük.Daha da önemlisi bizimle tokalaşan ve kucaklaşan herkezin gözlerinde bir ışık vardı. Bu ışık 1 Kasım’da öyle bir ışıdı ki, 7 Haziran’da yüzde 51’lik oyumuzu yüzde 62’ye yükseltti” dedi.

 

AK PARTİ’DE “SEN BEN” OLMAYACAK

Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, şöyle devam etti “Bundan sonra ortaya koyacağımız hizmet döneminde ‘sen ben’ olmayacak.Biz birlikte Türkiye olacağız. Bilhassa seçimlerde bizim partimize veya diğer partilere oy verenlerin, hizmet açısından aralarında hiç bir fark olmayacaktır.Önce bölgemizde, sonra da ecdadımızın da başardığı gibi dünyada güçlü bir Türkiye hayal ediyoruz. Bize inanan milletimizi mahcup etmeyeceğimize inancımız tamdır.Daha da önemlisi başkalarının oyun kurmasına müsaade etmeyen bir Türkiye hayal ediyoruz” diye konuştu.

 

ORHAN KIRCALI’NIN MİLLETVEKİLİ SEÇİLMESİNE ÇOK SEVİNDİK

Tuncay Yurduseven, konuşurken zaman zaman gözleri dolu dolu oluyordu. Nasıl olmasın? 7 Haziran’da istenilen oy alınanamış, Samsun’dan 5 vekil çıkmış, Ak Parti 40.9’da kalmış.1 Kasım’da ise Ak Parti yüzde 49buçuk almış, tek başına iktidar olmuş, 6. Sırada yer alan Bafralı hemşehrimiz Avukat Orhan Kırcalı’da milletvekili seçilmiş.Tuncay Yurduseven, bu düşünceler içerisinde konuşmasını şöyle devam ettirdi;

“Ak Parti 6. Sıra Milletvekili adayı Av. Orhan Kırcalı’nın milletvekili seçilmesine Bafra Ak Parti olarak, Bafra olarak, Alaçam olarak, Yakakent olarak, Ondokuz Mayıs olarak çok sevindik.

Halkımız bizden Bafra’nın çocuğu, Bafra’nın evladı Ankara’ya gitsin istiyordu. Biz de Bafra AK Parti olarak, bu rahatsızlığı Ankara Genel Merkeze sözlü olarak bildirmiştik. Bu da semeresini verdi. Aslında biz  Ak Parti olarak 7 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorduk ve bunu istiyorduk.

Bu isteğimde Samsun’a daha fazla hizmet almak içindi. Ankara’da AK Parti Genel Merkezinde daha büyük ağırlığımız olur diye düşündüm. Haliyle Bafra’mıza daha büyük hizmet alırız diye düşündüm.

Bölgemize daha fazla yatırım getirebiliriz diye düşündüm. Ama halkımızdan Allah razı olsun 9 vekilliğin 6’sını Ak Parti aldı. Amacımız hükümet kurulduğunda en azından Samsun’lu bir bakanımızın kabinede olmasıdır” dedi.

 

BİZ BAFRA’DA MUHALEFET PARTİLERİNE DE KUCAK AÇTIK

Bafra AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, genç yaşına ve kimliğine rağmen yaşından çok olgun bir kimlikle düşüncelerini cesaretle ve samimiyetle ortaya koymasını biliyor.

Ve son olarak da şunları söylüyor “Biz AK Parti olarak hem Ankara’da hem Samsun’da hem Bafra’da ve bölgemizde muhalefetle birlikte hizmet etmek istiyoruz. Eğer böyle olursa, hep birlikte Türkiye’ye hizmet edeceğimiz anlamı taşır.

Biz AK Parti olarak onları da bu anlayış içerisine gireceğine inanıyoruz. Bu demokratik bir yarıştır. Bunu bir intikam yarışı yerine, gönülden gelen bir sevda yarışı olduğuna inanıyorum. 1 Kasım geride kaldı bu yarışı kazanan Samsun oldu. Haliyle Bafra ve bölge oldu” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ