Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İŞ-KUR MU İŞSİZ BIRAKTI YOKSA OKUL YÖNETİMİ Mİ?

İŞ-KUR MU İŞSİZ BIRAKTI YOKSA OKUL YÖNETİMİ Mİ?

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim okulunda 13 yıldır hizmetli görevi veren okulun temizlik görevlisi 3 çocuklu bir bayanın, okul yönetimi tarafından işine son verilmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

Okul yönetimi burada 13 yıldır temizlik görevlisi olarak çalışan bayana gerekçe olarak “13 yıldır verdiğin hizmetlerden dolayı sana teşekkür ediyoruz ancak iş-kur bize aylığını kendi ödemesi şartıyla yeni temizlik görevlisi gönderdi. Bu nedenle seninle artık çalışamayacağız” şeklinde konuştuğu iddia edildi.

 

İŞTEN KOVULAN BAYAN BİR ANDA ŞOKA GİRDİ

İsmini vermek istemediğimiz 3 çocuklu ve ekonomik durumu iyi olmayan bayan, bir anda bu sözler üzerine şoka girdi. İşten kovulan bayanın bir gerekçesi de kendisinin de iş-kur’a kayıtlı olduğu, şayet okula hizmetli gönderilecekse kendisinin bu okulda 13 yıl çalıştığı, bu nedenle öncülüğünde kendisine verilmesi gerektiğini savunduğu görüldü.

 

RESMİ MERCİLERE MÜRACAT ETTİ

13 yıllık işinden olan bayan ilk etapda mağduriyetini anlatmak için Bafra Kaymakamlığına gittiği öğrenildi. Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ın, şehir dışında olduğunu öğrenen bayan daha sonra Kaymakamlık Yazı İşleri ile konuyu görüştüğü de edinilen bilgiler arasında.

 

OKUL YÖNETİMİ BAYANA ÖDEDİĞİ PARAYI HANGİ ALANDA KULLANACAK?

Bizler de merak ettik, siz okul yönetimi olarak 13 yıldır hizmet veren bir çalışanınızı sırf iş-kur bize hizmetli gönderiyor hatta parasını da iş-kur ödüyor şeklinde gerekçe gösterebilirsiniz. Bizler de merak ettik,  sizler kapı önüne koyduğunuz bu bayanın ödediğiniz aylığını okulun hangi alanında harcayacaksınız?

Bizimkisi sadece merak. Ama şu bir gerçek ki; bu hizmetli bayan’a  bir yol gösterebilirdiniz. Örneğin; iş-kur’a gönderip, orada kayıtlı olduğu için kendisine öncelik verebileceğini en azından söyleyebilirdiniz. Biz merak ettik, siz çalışanınızı bu konularda yönlendirdiniz mi? Kendisine bu konularda bilgi verdiniz mi? Veya hiçbir şey söylemeden kapı önüne mi koydunuz?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ