Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ŞABAN SEVİNÇ: “TÜCCAR VE AKP EL ELE, KÖYLÜYÜ SÖMÜRÜYOR”

ŞABAN SEVİNÇ: “TÜCCAR VE AKP EL ELE, KÖYLÜYÜ SÖMÜRÜYOR”

“TÜCCAR VE AKP EL ELE, KÖYLÜYÜ SÖMÜRÜYOR”

“BU KİRLİ SAADET ZİNCİRİNİ KIRACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Adayı Şaban Sevinç, çiftçinin AKP’li tüccarlar tarafından sömürüldüğüne vurgu yaptı. ”Oynanan oyunların farkındayız ve hesabını soracağız!” diyen Şaban Sevinç şunları söyledi:

“AKP Bafra ilçe yönetiminde çeltik tüccarları var. Samsun il ve diğer ilçe yönetimlerinde de aynı düzen kurulmuş. Toprak Mahsulleri ofisinin devreye girip köylüden çeltik almasını onlar mı engelliyor? Ofis kapalı olunca köylümüzün çeltiğini ucuza kapatıyorlar. Köylüden ucuz fiyata çeltiği topladıktan sonra da ofisi devreye sokup yüksek fiyatla satıyorlar. Aynı sömürü düzeni Çarşamba yöremizde de fındık için kurulmuş. Karşılığında da bu tüccar arkadaşlar AKP’yi finanse ediyorlar. AKP Milletvekilleri ile Bakan Çağatay Kılıç’ta köylünün bu şekilde sömürülmesine göz yumuyor. AKP’lilerle bazı tüccarlar, köylünün emeği üzerinden saadet zinciri kurmuş.” dedi.

BU SAADET ZİNCİRİNİ KIRACAĞIZ

Sevinç; ”Ayıp, yazık günah köylümüze. Onlar haksız kazançla sefa sürerken çeltik ve fındık üreticileri, köylüler borç batağına saplanmış. Hiç mi merhamet duyguları yok? Mazlumun sırtından kazandıklarına helal diyebiliyorlar mı? Hiç korkmayın köylü kardeşlerim, size oynanan bu oyunun farkındayız, hepsinin hesabını soracağız.” diye konuştu.

“KÖYLÜNÜN KADERİ EZİLMEK DEĞİL”

Gittiği her yerde halkın yoğun desteğini alan Sevinç’e köy halkı sahip çıktı. Bir köy sakininin son zamanlarda yaşanan polemikle ilgili, “Siz dert etmeyin vekilim, kim doğru kim yanlış farkındayız artık. Söylediğiniz sözlere katılıyoruz. Yıllardır sırtımızdan geçindiler, köylünün kaderi ezilmek.” demesi üzerine Sevinç; “Köylünün kaderi ezilmek değil! Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi sizler bu milletin efendisisiniz. Hiç merak etmeyin bu düzeni bozacağız, bu kirli oyunları sonlandıracağız. Köyünde çiftçilik yapan kardeşim de, emeklimiz de, öğrencimiz de artık daha rahat bir yaşam sürecek. Bizim görevimiz sizlerin vekili olarak hakkınızı savunmak olacak, sizin hakkınızı savunmazsak milletvekilliği bize haram olsun!” dedi.

Şaban Sevinç 27 Ekim Salı günü 20.15′ te Samanyolu Haber’de Samsun gündemini değerlendirecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ