Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KILIÇDAROĞLU`NA BAFRA’DA COŞKULU KARŞILAMA

KILIÇDAROĞLU`NA BAFRA’DA COŞKULU KARŞILAMA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun’un Bafra ilçesinde binlerce vatandaş tarafından karşılandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun’un Bafra ilçesinde binlerce vatandaş tarafından karşılandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim gezileri kapsamında Bafra’ya geldi. Kılıçdaroğlu, CHP Bafra İlçe Teşkilatı önünde halka hitap etti.

Konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yüklenen Kılıçdaroğlu, “ Rahmetli Ecevit hangi kuralları koydu ise, biz o kuralları çalıştırıyoruz. Ne demişti? ‘Ne ezen, ne de ezilen insanca ve halkça bir düzen’ demişti.13 yıldır, bu ülkeyi yönetiyorlar. Kim memnun hayatından? Çiftçi mi memnun? Esnaf mı memnun? Emekli mi memnun? İşsiz mi memnun? Kim Allah aşkına memnun? Köşeyi dönen üç, beş hortumcu hayatından memnun, size sözüm söz, hortumculardan alıp size vereceğim. Benim derdim sokakta işsiz gezen kardeşim. Benim derdim, ektiği ürünün karşılığını alamayan çiftçinin derdi. Benim derdim 2 milyon 300 bin Suriyeli neden Türkiye’ye geldi? Bu kadar işsizimiz varken, 2 milyon kişi niye bu topraklara getiriliyor” dedi.

Sözüm söz. Bir memleket nasıl yönetilirmiş onu da göstereceğiz. Ben sizden birisiyim. 7 kardeşiz, rahmetli annem ve ablam okuma yazma bilmez. Üniversiteye giden sadace benim. Dersimi çalıştım, torpil istemedim. Devlette en önemli makamlarda bulundum. Ben bunu Cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum.Sizden yetki istiyorum. Yetkiyi verin Türkiye’yi uçuralım, sorunları çözelim. Benim kişisel bir çıkarım yok. İster inancım gereği olsun, ister kimliğim gereği olsun, çok şükür Allah bize kul hakkını yemeyi nasip etmedi, etmesin de. Bu ülkeyi beraber düzeleteceğiz. Sokakta birbirimize neredeyse merhaba demeyeceğiz. Benim başbakanlığımda 78 milyon yurtdaşımı kucaklayacağım.

Ben kendi gençlerime güveniyorum. Sevgili anneler size seslenmek istiyorum. Öğle yemeği için beslenme çantası hazırlamayacaksınız. Nerede bir çocuğumuz varsa öğretmenimiz de orada olacak. Okullarda tam gün eğitim vereceğiz.

Asgari ücreti 1500 TL yapacağını belirten Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı:

Sizden istediğim, bir şeyi sakın unutmayın. Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Bütün inancımla söylüyorum. Zaten kendisi de inkâr etmiyor. Ama bir gerçeği Türkiye’nin bilmesi lazım. Ben yetkiyi saraydan değil, halktan isterim. Ben saray için değil, halk için çalışırım. Bu şu anlama gelmesin; Cumhurbaşkanlığı makamına saygı göstermediğim çıkartılmasın. O makama saygı boynumuzun borcudur. Ama biz halk için çalışırız. Bunları sakın unutmayın. Davutoğlu saray için, Kılıçdaroğlu halk için çalışır.

DSCN7570 DSCN7571 DSCN7574 DSCN7575 DSCN7576 DSCN7582 DSCN7584 DSCN7589 DSCN7596 DSCN7598 DSCN7604 DSCN7607 DSCN7611 DSCN7614

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ