Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KÖYLERDEKİ VE İLÇELERDEKİ KÖPEKLER BAFRA’YI MESKEN TUTTU

KÖYLERDEKİ VE İLÇELERDEKİ KÖPEKLER BAFRA’YI MESKEN TUTTU

Son aylarda başı boş köpekler Bafra’nın ana caddeleri ve ara sokaklarında adeta cirit atıyor. Vatandaşlar bilhassa bayanlar ve çocuklar, başı boş köpeklerden çok rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Bizim bildiğimiz kadarıyla Bafra Belediyesi ‘başıboş köpekleri’ yakalayarak, Bafra Köpek Barınağına götürüyor. Yine bildiğimiz kadarıyla veterinerler gözetiminde burada, bu köpekler korumaya alınıyordu. Vatandaşlar ise Bafra Belediyesinin bu başı boş köpeklere “niçin sessiz kalıyor?” Şeklinde sitemleri var.

 

BAFRA BELEDİYESİ NE YAPSIN!

Şimdi biz burada Bafra Belediyesini mi suçlayalım? Bafra Belediyesi ne yapsın? Siz hiç köylere gidiyor musunuz? Köylerde köpek kalmamış! Bu köpekler Bafra’ya sadece Bafra’da ki köylerden mi geliyor? Alaçam’ın köylerinden, Yakakent’in köylerinden hatta Ondokuz Mayıs İlçesinin köylerinden sahipleri tarafından Bafra’ya getirilerek başı boş bırakılıyor.

 

BUNA KİM DUR DİYECEK !

İşte burada Bafra Belediyesi bu tür köpekleri köylerden Bafra’ya getirdiğinde veya tespit ettğinde bu kişilere ağır para cezaları vermesi gerektiğini kamu ile paylaşması gerekir.

Yoksa; Bafra’da ki başı boş köpeklerin halen Bafra’mızda cirit atması bilhassa çocuklar açısından tehlike arz ediyor. Şu an bir istatistik yapılsa, biz inanıyoruz en az Bafra’da cadde ve sokaklarda 2 bin köpek var. Bu köpekler inşaatlarda ve benzeri yerlerde kalıyor. Kaldıkları yerlerde de doğuruyor. Haliyle bir köpeğin en az 10 yavru yaptığını düşündüğümüzde 1 yıl içinde başı boş köpeklerin Bafra’da en az “10 bin” rakamına ulaşacağına inanıyoruz.

 

DAHA ÖNCEDEN KÖPEKLER VURULUYORDU !

Bizim küçüklüğümüzde Belediye’nin başı boş köpekleri köpek avcıları tarafından cadde ve sokak ortasında bilhassa sabaha doğru vurulduğunu biliyoruz. Biz “köpekler vurulsun” demiyoruz. Buna da karşıyız. Sakın yanlış anlaşılmasın ama “en azından bir önlem alınsın, tedbir alınsın”

 

KÖPEKLER KUDUZ OLABİLİR

Düşünebiliyor musunuz, bu kontrolsüz ve başı boş köpekler kuduz olabilir. Allah korusun herhangi birimizi bilhassa yavrularımızı ısırabilir. Soruyoruz, “o zaman bunun hesabını kim ödeyecek?” vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olması gerekir. Bu köpekleri Bafra’ya getirip bırakanları en azından Bafra Belediyesine ihbar etmeleri gerekmez mi?

Her şeyi Bafra Belediyesinden mi bekleyecğiz? Biz neden sorumluluk almayız? Yan gelip yatmak mı bizim işimiz?

İşin özü ve son sözümüz, bu köpekler çok doğurgan iddia ediyoruz 1 yıl içinde köpek sayısı Bafra’da 10 bin’i bulabilir.. bizden hatırlatması.

İbrahim Alaçamlı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ