Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Sevinç, Özgür Medya Üzerindeki Baskıları Kınadı

Sevinç, Özgür Medya Üzerindeki Baskıları Kınadı

CHP Samsun Milletvekili Adayı ve Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç, önemli açıklamalarda bulundu.

 “AKP, Köylüye İcra Gönderen Avukatı Vekil Adayı Yaptı”

Sevinç “Akp vatandaşı her yönden sömürüyor. Bafra Sulama Birliği adına, yıllardır köylü kardeşlerimize icra gönderip, mallarına haciz koyduran bir avukat arkadaşı şimdi milletvekili adayı yapmışlar, vatandaşı kendisine icra gönderen kişiye oy verecek kadar saf görüyorlar. Ama artık millet uyanmış durumda.” dedi

Sevinç, Özgür Medya Üzerindeki Baskıları Kınadı

CHP Samsun Milletvekili Adayı Şaban Sevinç medya üzerindeki baskılar konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

Sevinç “Medyaya uygulanan baskılar kabul edilemez. Bu baskılar özgür, muhalif basını susturma çabalarının yeni bir örneği. Keyfi ve adaletsiz bu tür uygulamalarla kendilerinden olmayanların sesini kısmaya çalışıyorlar, bu da demokrasi ve basın özgürlüğü adına utanç verici bir durum. Hükümetin medya üzerindeki bu baskıları bizi dünyaya rezil ediyor.”

“Gazeteye Saldırı, Medya Grubu’na Operasyon, TV Kanallarına Sansür”

Şaban Sevinç konuşmasına şu şekilde devam etti “Bir gazetemiz, bir milletvekilinin de içerisinde bulunduğu bir grup tarafından saldırıya uğruyor, bir medya grubu’na polis tarafından operasyon düzenleniyor, sırf kendisine muhalif diye aralarında Samanyolu TV, Bugün TV hatta bir çocuk kanalı olan Yumurcak TV’nin de bulunduğu televizyon kanalları Tivibu, Digitürk gibi digital yayın platformlarında sansüre uğruyor.”

“Bunlar Batan Bir Geminin Son Çırpınışları Gibi”

Sevinç “Hem de bunlar seçime bir kaç gün kala oluyor. Hem de Digitürk bu kararı, talimatla görev yapan savcılığın isteği üzerine almış. O kararın da hukuki ve vicdani hiçbir dayanağı yoktur. Bunlar batan bir geminin son çırpınışları gibi. Bir an önce Hükümeti bu politikasından geri dönmeye davet ediyorum ve medya üzerindeki bu baskıları kınıyorum. CHP olarak biz, her zaman basın özgürlüğünün, demokrasinin, hukukun yanında olacağız. ” dedi.

“Tek Tek Vatandaşlarımızın Kapısını Çalıyor, Onlarla Sohbet Ediyoruz”

Samsun’daki seçim çalışmalarına da değinen Şaban Sevinç, “Burada gerçekten de büyük bir ilgiyle karşılanıyoruz.Tek tek vatandaşlarımızın kapısını çalıyor onlarla sohbet ediyoruz. Kendileriyle görüşmelerimizde Samsun’un sorunlarını ve bu sorunları nasıl çözebileceğimizi konuşuyoruz. Vatandaşlarımız güzel Ülkemizin içinde bulunduğu durumu da, bu durumun sebeplerini ve sorumlularını da gayet iyi biliyorlar. 1 Kasım’da en güzel cevabı onlar verecekler.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ