Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA SASKİ VAR BAŞINDA MÜDÜR YOK !

BAFRA’DA SASKİ VAR  BAŞINDA MÜDÜR YOK !
  • Genel
  • 18 Eylül 2015

Yerel yönetimler yasası çıktıktan sonra, özel idareler kapatıldı ve bütün yetki Samsun Büyük Şehir Belediyesine aktarıldı.

Hal böyle olunca İlçelerde ki Belediyelerin bir çok birimi de Samsun Belediyesi bünyesinde bulunan Saski’ye devredildi. Saski de ilçelere hizmetlerin yürütülebilmesi için konusunda uzman müdürler atadı. Bafra’ya atanan müdürü ise yakından tanıyoruz, eksi Milli Eğitim Müdürlerimizden bir arkadaşımızın oğlu olur.

Ancak bu kardeşimiz ailevi rahatsızlıklardan dolayı ‘4’ aydır izinli ya da raporlu. Bunu eleştirmiyoruz, Allah c.c hastalarına sağlık ve afiyet versin. Bizim eleştirdiğimiz yerine vekaleten bakan bir insanımızın konusunda ihtisas sahibi olup olmadığıdır.

Merak ettik, vekaleten bakan kişi Saski’nin bu denli çalışma temposunda ne kadar deneyimli? Yine bir örnek verecek olursak, büyük Pazar yeri çevre civarında saski’nin yer altı çalışmaları dikkatlerden kaçmıyor. Ancak ne hikmettir buralar bir türlü bitirilemiyor. Merak eden varsa gitsin görsün, esnafı dinlesin. Esnaf bir dokun, bin işit, toz toprak içerisinde kalmışlar. İş yerlerinin kapıları sürekli kapalı, açamıyorlar. Bu nedenle feryad ediyorlar.

 

BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNE SESLENİYORUZ

Biz burada hizmet veren vekil arkadaşımızı karalamak istemiyoruz. Kim olduğunu da bilmiyoruz ama konusunda uzman olmadığını öğrendik. Burası Bafra, köyleri ile 150 bin nüfuslu bir ilçe. Samsun’a ekonomik olarak en büyük maddi destek veren büyük bir ilçe ama gel gör ki, Saski’nin bitip bilmeyen bu çalışmaları buradaki esnaflara illallah dedirtmiş.

Biz gazeteci olarak bu konuyu Bafra Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Dilek kardeşimiz ile birlikte hazırladık. Bizim amacımız hiç kimseyi karalamak değil, dikkat edecek olursanız şahısları rencide edecek bir ifadede bulunmadık. Amacımız bu güzergahın bir an evvel yapılması ve yolların kapatılıp, asfalt döşenmesi olacaktır.

İşte bu nedenle Sayın Yusuf Ziya Yılmaz bey’den Bafra Meydası olarak bir ricamız Bafra’ya atama yaparken müdürlerinin konusunda uzman olmaları ricasıdır. Sayın Başkanın bu sesimize kulak vereceğine gönülden inanıyoruz.italian translations to englishкупить посуду питервыбрать нержавеющие кастрюлиseo поисковая оптимизация

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ