Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ZENGİN BİRİSİ ASKER’DE OLAMAZ, ŞEHİT’DE

ZENGİN BİRİSİ ASKER’DE OLAMAZ, ŞEHİT’DE
  • Genel
  • 05 Eylül 2015

Bu sözler ve bu başlık bize ait değil. Erzurum Narmanlı’da sözleşmeli piyade er Batıkan Avcı (24), şehit oldu. Hakkari Şemdinli’de iki gün önce yol denetimi yapan askerlere PKK’lı teröristler ateş açtı.

Saldırıda Piyade Er Batıkan Avcı, teröristlerin atışı sonrası şehitlik mertebesine ulaştı. Şehit Er Batıkan Avcı, şehit olmadan önce Facebook hesabındaki son paylaşımı şöyleydi “Zengin birisi ne asker olabilir, ne de şehit.”

 

ŞEHİT ER’İMİZ NE DEMEK İSTEDİ?

Biz de bu soruyu sizlere soruyoruz, “zengin birisi ne asker olabilir, ne de şehit” açıklamasına yorumlarınız ne olacak? Gerçekten zengin çocukları askere gitmiyor mu? Genelde ekonomik durumu iyi olmayan, gariban evlatlarımız mı askere gidiyor veya orada şehitlik mertebesine ulaşıyor?

 

BİZ BU AÇIKLAMAYA KATILMIYORUZ

Sizleri bilmiyoruz ama biz bu açıklamalara katılmıyoruz. Zira her isteyen her önüne gelen şehit olmaz. Çünkü şunu biliyoruz ki; şehitlik bakkaldan herhangi bir şey almaya benzemez. Bu yüce Allah’ın bir takdiri ilahisidir. Belki de cenab-ı Alllah şehitliği zengin çocuklarına değil de, ekonomik durumu iyi olmayan çocuklara nasip ediyor.

Kaldı ki; şehitlik mertebesinin ne kadar yüce bir mertebe olduğunu hepimiz biliyoruz. Zaten başta bizim peygamberimiz olmak üzere, tüm peygamberler de böyle yorumlamadı mı? Biz, şehit Er’imiz Batıkan Avcı ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve baş sağlığı diliyoruz.russian to english dictionary onlineалюминиевый казан ценаимперия коттеджисимптомы при хламидиозе

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ