Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ZAFER BEKTAŞ: KAN, GÖZYAŞI, ACI, FERYAT VE FİGAN İÇERİSİNDE BİR KURBAN BAYRAMINA GİRİYORUZ

ZAFER BEKTAŞ: KAN, GÖZYAŞI, ACI, FERYAT VE FİGAN İÇERİSİNDE BİR KURBAN BAYRAMINA GİRİYORUZ
  • Genel
  • 15 Ağustos 2015

Bafra MHP Yönetim Kurulu ve Muhasip Üyesi, Samsun Serbest Muhasebe Mali Müşavirler Odası Üst Kurul Üyesi, aynı zamanda oda’nın 3 temsilcisinden biri olan Zafer Bektaş ile bir bayram sohbeti yaptık.

Bu arada Zafer Bektaş’ın İhracat ile de ilgilendiğini öğrendik. Rusya’ya döver biçer ve yedek parça sattığını öğrendik. Bununla birlikte yine Rusya’ya palet parçalarını da pazarlıyor. Bu konuda intersam dış ticaret ltd. şti’ni kurmuş.

Çoğu zaman Rusya’ya iş görüşmeleri yapmak için giderek, buradaki muhatapları ile de görüşüyor. Rusya’da ki şirketlerinin kendilerinin olduğunu öğrendik. Zafer Bektaş, ayrıca ihracat danışmanlığını da başarıyla sürdürdüğünü öğrendik.

 

MHP YÖNETİM KURULU VE MUHASİP ÜYE ZAFER BEKTAŞ’IN BAYRAM ÖNCESİ BAYRAM MESAJINI YAYIMLIYORUZ

MHP Yönetim Kurulu ve Muhasip Üye Zafer Bektaş, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Mesajında, “Kan, gözyaşı, acı, feryat ve figan içerisinde bir kurban bayramını daha hep birlikte idrak etmenin sevincinden ziyade üzüntüsünü yaşamaktayız. Dini bayramlar inananların birlik beraberliğini, tesanütünü, bir araya gelmelerini, küskünlük ve dargınlığın ortadan kalkmasını sağlayan önemli dini vecibelerden biridirler. Yılda iki defa idrak ettiğimiz Ramazan ve Kurban Bayramı yüce dinimizin en önemli emirlerinden birisidir. Geçmiş yıllardaki bayramları hatırladığımızda sevinçlerin, oynayan çocukların, alınan hediyelerin birbirine karıştığı bu heyecan içerisinde mutlu bayram günlerinin yaşandığına şahit olurduk” ifadesinde bulunan Bektaş, mesajını şu şekilde sürdürdü:

“Bugün ise, özellikle yanı başımızdaki hemen sınırlarımızın dibinde Ortadoğu Coğrafyasında kafası parçalanmış ufacık çocuklar, kolu kopmuş kadınlar, yaşlılar, acımaz bir şekilde öldürülen insan cesetleri ile karşı karşıya kalmaktayız. İçimizdeki hainler ise gün geçmiyor ki mehmetçiklerimizi ve vatandaşlarımızı katletmesin. Bu manzara karşısında bayramların bayram olmasını düşünmek hayalden başka bir şey değildir.

 

Türk Milleti olarak Milli ve Dini bayramlarımıza hassasiyetimiz ayrı bir değer, ayrı bir önem taşımaktadır. Ancak yanı başımızdaki cereyan eden bu trajedik olaylar bizleri millet olarak üzüntüye garg etmekte, bayramımızı bayram olmaktan çıkarmaktadır. İslam Coğrafyasındaki bu olaylara, bu mübarek günlerde duyarsız kalmak, acı duymamak, üzülmemek mümkün değildir. Lakin elimizden gelen onlara dua etmek, temennide bulunmak, yaralarının sarılması için maddi imkânlarımızı seferber etmektir.

 

Bu konularda sorumlu olan iktidar sahipleri, devlet idarecileri daha çok vebal sahibidirler. İnancımız odur ki, kangren ve kanayan yara olan bu hadiselere bu mübarek bayram’da daha fazla kafa yorarak emperyalist ve küresel güçlerin taşeronu ve oyuncağı olmadan milli hassasiyetlerimizi göz önünde bulundurarak doğru ve yerinde karar verirler diye düşünüyoruz.

 

Bu duygu ve düşünceler ile başta Bafralı hemşerilerimiz olmak üzere bütün Türk İslam Aleminin Kurban Bayramını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan Niyaz ederim.”

 translate english to swedish languageкак разработать приложение для androidпосуда с керамическим покрытием отзывысколько стоит раскрутка сайтов

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ