Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SÜLEYMAN DEMİREL’İN BAKÜDE YÜZÜNÜ KIZARTAN OLAY NEYDİ?

SÜLEYMAN DEMİREL’İN BAKÜDE YÜZÜNÜ KIZARTAN OLAY NEYDİ?
  • Genel
  • 14 Ağustos 2015

Eski Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in bir Bakü ziyaretinde yaşadığı ilginç bir konuyu sizler ile paylaşmak istedik.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, görkemli bir yemekte Süleyman Demirel’e o kadar övgülü sözler sarf etti ki; Demirel gerçekten çok mutlu olmuştu. Ancak Haydar Aliyev’in bir ifadesinde Demirel için ‘pezevenk’ vurgusu Demirel ve beraberindekileri oldukça şaşırtmıştı. İsterseniz, bu gelişmeyi sizler ile paylaşalım.

 

HAYDAR ALİYEV “SÜLEYMAN GARDAŞIM DÜNYANIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BAŞARILI SİYASİ PEZEVENGİ”

Süleyman Demirel’in onuruna Bakü’ de gece görkemli bir yemek veren Haydar Aliyev, Demirel için ne kadar övgüye değer söz varsa hepsini söyler. Bu övgü dolu sözlerinin içinde Haydar Aliyev, Demirel için “pezevenk” sözcüğünü çok sık vurgular, Azeri dilinde pezevenk sözcüğünün kelime anlamı “başarılı yetenekli anlamındadır”. Böylesi görkemli yemekte Haydar Aliyev Süleyman gardaşım dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı siyasi pezevengi der, kadehimi de değerli pezevenk gardaşımın ve heyetinin onuruna kaldırıyorum,diye yudumlar.. Bu sözler Demirel ve heyetinde bulunan siyasiler, gazeteciler arasında Türk heyetinde büyük gülüşmelere neden olur.

 

DEMİREL’DE HAYDAR ALİYEV’E “SENDE AZ PEZEVENK DEĞİLSİN” DER

Haydar Aliyev den sonra konuşma sırası Demirel’e gelir, Demirel de devlet erkanına yakışır diplomasi bir dille konuşmasını yapar ama aklı Haydar Aliyev’in kendisini dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli büyük pezevenklerinden sözüne takılır; Demirel kendine münhasır espri yeteneğiyle Haydar Aliyev’e döner “sen de az pezevenk değilsin” der.french to spanish translationстоимость тура в египетмосква деревянная посудаподдержка сайта цены

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ