Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

EMİN VARLI’YA SİGORTACILIĞIN KAVRAMLARINI SORDUK

EMİN VARLI’YA SİGORTACILIĞIN KAVRAMLARINI SORDUK
  • Genel
  • 10 Ağustos 2015

Günümüzde insanlar araçlarını, binalarını, mülklerini, tarlalarını, bahçelerini tedbir amaçlı olarak ya kasko yaptırıyor yada sigorta.

Hani bir söz vardır “tedbirini al, takdirini Allah c.c’ye bırak” biz de yılların deneyimli sigortacısı Emin Varlı’ya sigortacılığın artı ve eksilerini sorduk. Kısacası kavramlarını sorarak, cevap aldık. Varlı Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti’nin işletme sahibi Emin Varlı’ya sigortacılığın kavramlarını sorduk ve şu cevapları aldık, “İbrahim bey, Sigorta fertlerin hayatta bazı şartlar altında karşılaşacakları , zarar ve masraflara sebep olan olayların ekonomik sonuçlarından kendilerini korumak için önceden tedbir alma ihtiyaçlarından doğmuştur. Sigorta,  Aynı ve benzer risklere maruz bulunan kişiler topluluğunda risklerin gerçekleşmesi sonucunda ortaya çıkacak ihtiyacın belli bir para (prim) karşılığında giderilmesine yönelik bağımsız bir hukuki talep hakkına sahip olunmasından ibarettir” diye konuştu.

 

SİGORTANIN YARARLARI

Emin Varlı bey’e sigorta yaptırmanın yararlarını sorduk ve şu cevapları aldık “İbrahim bey, sigortanın aslında yararları anlatmakla bitmez. Öncelikle güvenlik sağlar, milli kaynakları korur ve güçlendirir, kredi teminine kolaylık sağlar, kapital birikimini sağlar, tasarruf vasıtasıdır. Kısacası yastığa başını koyup uyumadan önce huzurlu yatmak istiyorsan, tedbir amaçlı olarak sigorta yaptırmak zorunluluğu vardır.” Dedi.

 

SİGORTANIN TEMEL PRENSİPLERİ NELERDİR?

Emin Varlı bey’e sigortanın temel prensiplerini de sorduk ve şu cevapları aldık “Sigorta ancak sigortalanabilir bir menfaatin mevcudiyeti halinde çıkar.
Azami Hüsnüniyet Tarafların hileli şekilde değil de iyi niyetle hareket etmeleridir.
Tazminat Kaidesi Can sigortaları hariç bütün mal ve mesuliyet sigortaları tazminat esaslı mukavelelerdir.
Sigortacının Kanuni Halefiyeti Sigortacı , sigorta bedelini ödedikten sonra hukuken sigorta ettiren kimse yerine geçer. Sigorta ettiren kimsenin gerçekleşen zarardan dolayı üçüncü şahıslara karşı dava hakkı varsa , bu hak tazmin ettiği bedel nispetinde sigortacıya intikal eder. Yakın Sebep Sigortalının , sigortacısından tazminat talebinde bulunabilmesi için meydana gelen hasarın poliçede teminat altına alınan tehlikeden ileri gelmiş olması gerekmektedir.” Diye konuştu.

 

VARLI SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ NE ZAMAN KURULDU?

Varlı Sigorta Aracılık Hizmetleri, Nuray & Emin Varlı tarafından kurulmuştur. 2002 yılından bu yana Trafik, Kasko, Nakliyat, Tarsim, Ev, İşyeri, Dask, Sağlık, Seyahat, Sorumluluk Poliçeleri, Hayat, Birikim Ve Emeklilik Sigortası branşlarında hizmet vermektedir. Varlı Sigorta Aracılık Hizmetleri, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak 10 yıldır müşterilerine en iyi hizmeti sunmakta ve oluşabilecek tüm risklere karşı onları güvence altına alarak karşılıklı güven ve memnuniyetin sağlandığı uzun vadeli işbirliği oluşturmaktadır. Varlı Sigorta Aracılık Hizmetleri yetkili acentesi olarak amacımız; satış öncesi ve sonrası beklentilerini saptayarak, kısa zamanda hızlı ve doğru çözümler üretmek, müşterilerimizin risklerini değerlendirerek, ihtiyaçlarına en uygun ve ekonomik poliçeyi hazırlamak, hasar/tazminat durumu oluştuğunda bilgilendirme ve yönlendirme yaparak bu süreci kolaylaştırmak ve nitelikli, kaliteli ve kesintisiz hizmet vererek maksimum memnuniyeti sağlayabilmek için Sigorta Şirketi ile arasında bir köprü vazifesi yapmaktır.

Samsun ilinin Bafra ilçesinde, kurulduğu tarihten bu güne kadar sigorta hizmetleri hakkında müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan Varlı Sigorta güler yüzlü personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir. Sizleri de Bafra ilçesinde bulunan Allianz Sigorta acentesi Varlı Sigortaya bekliyoruz.

Adres: Tabakhane Mahallesi, 100.Yıl Bulvarı, No:77/A 55400 BAFRA

Telefon-Fax: 0-362-542-48-88

Gsm: 0-532-316-69-77

VARLISIGORTA@email.koc.net

Emin Varlı

DSCN6757 DSCN6759 DSCN6760website optimizationгенеральное консульство польши в харьковекупить алюминиевые сковороды с ровным дномчто такое вирус герпеса

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ