Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAYIN VALİMİZ SÖNMEZLER FIRININ ÖDÜL TÖRENİNE GELECEM DEMESİNE RAĞMEN NEDEN GELMEDİ?

SAYIN VALİMİZ SÖNMEZLER FIRININ ÖDÜL TÖRENİNE GELECEM DEMESİNE RAĞMEN NEDEN GELMEDİ?
  • Genel
  • 08 Ağustos 2015

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 06.08.2015 Perşembe günü Bafra’ya geldi. Programa göre Bafra’da iki açılışa katılacaktı. Bunlardan ilk’i Bafra 112 Acil Hava Pisti ve Kara Ambulans Binası, bir diğeri de Sönmezler Fırın’ın ‘güvenilir iş yeri’ sertifika törenlerinde bulunup, buradaki insanları onurlandırcaktı.

Hatta bu konuda Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Sayın Vali’nin bu iki programa katılacağı ile ilgili davetiye bile hazırlatmıştı. Davetiyede bu iki program için konuklara bilgi veriliyordu. Program saatinin ilk’i saat 11:00’da bir diğeri de 11:30’da gerçekleşecekti.

11:30’da ki programın konusu ‘Güvenilir İş Yeri’ sertifika töreni olacaktı. Burada Sönmezler Unlu Mamüllerine Sayın Valimiz ödül verip, Sayın Mehmet Öztürk’ü onurlandıracaktı. Ne hikmettir Sayın Vali, makam aracı ile Bafra’ya geldi. Bafra 112 Acil Hava Pisti ve Kara Ambulans Binası’nın açılışını kendisini karşılayanlar ile beraber bizzat yaptı.

 

BURAYA KADAR HER ŞEY GÜZEL, YA SONRASI?

Sönmezler unlu mamüllerinin sahini Mehmet Öztürk ve personeli heyecanla Samsun Valisi İbrahim Şahin’i bekliyordu. Ödül töreni öncesi burası oldukça da kalabalıktı. Çok önemli isimler, ödül töreni öncesi davet üzerine buradaki yerlerini almıştı. O da ne; “bir telefon geliyor ve sayın Vali Helikopter ile bir işi çıktığından dolayı Samsun’a hareket etti” deniliyor.

 

HERKES ŞOK OLDU !

Sayın Vali İbrahim Şahin’in ödül törenine gelmeyip, mazuriyet göstermesi kafalarda soru işareti oluşturdu. Bilhassa Sayın Mehmet Öztürk çok ama çok üzüldü. Nasıl üzülmesin? Türkiye Cumhuriyeti Bafra Kaymakamlığı ve o makamın sahibi Sayın Halis Arslan imzalı davetiyeler Sayın Vali ödül törenine saat 11:30’da gelecektir ibaresi yazıyordu.

Merak ettim, Sayın Vali İbrahim Şahin ödül törenine hangi gerekçe ile gelmedi? Sayın Vali İbrahim Şahin, sadece Samsun İl’inin valisi değil. Tüm ilçelerin, beldelerin ve bölge halkının da valisi konumunda. Haliyle Bafralılar da sayın Vali gelecek diye saatler öncesi onu ödül töreninin verileceği yerde bekledi.

Sayın Vali’nin gerekçesi olmadığı gibi, bir mesajı da okunmadı. Demek ki; mesaj göndermemiş. Demek ki; mazuriyeti ile ilgili yorum yapmamış.

11846074_872114116192576_1559149615_n

 

NEDEN YORUM YAPMADI, NEDEN MESAJ GÖNDERMEDİ?

İnsan üzülüyor, Sayın Vali ile ne bizim ne de Bafralıların bir alıp veremediği yok. Merak ettim, Sayın Vali’ye acaba birileri gelmemesi ile ilgili mesaj mı verdi?

Şayet mesaj bile verilse, program göz önünde bulundurularak ödül törenine gelmesi gerekmezmiydi? Gerçekten hepimiz üzüldük. Ne yapalım “Canın sağolsun Sayın Valimiz İbrahim Şahin

 

KAYMAKAM HALİS ASLAN TELAFİ ETTİ AMA…

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, ödül töreninde her ne kadar bulunmasıyla, samimiyetiyle, oradaki konuklarla birebir ilgilenmesiyle de olsa; burada bir burukluk hakimdi.

Hem ben merak ettim, Sönmezler Unlu Mamülleri’nin sahini Sayın Mehmet Öztürk “illegal bir kimliğe” mi sahip? Veya siyasi kimliği mi göz önünde bulunduruldu?

Kendisine sordum, bana aynen şöyle cevap verdi “Ak Parti kurulduğundan beri zaman zaman partiyi ziyaret etmiş, istişarelerde bulunmuşuzdur. Ak Parti ile alıp veremediğim hiçbir olumsuz gelişme bizim tarafımızdan olmamıştır. Bir problem yok” diye konuştu.

 

ASLINDA BEN BU SORUNUN CEVABINI BİLİYORUM

Başlığı okudunuz, inanıyorum çoğunuzun kafası karışmış olabilir. Ama ben sayın Vali’nin ödül törenine gelmeyişinin nedenini aşşağı yukarı tahmin edebiliyorum.

Ancak bir kardeşime bu konu ile ilgili söz verdiğim için bu konuya temas etmeyeceğim. Çünkü “biz de söz namusturbiz dostumuzu ne satarız ne de sattırırız.

 

SAYIN VALİDEN BİR CEVAP BEKLİYORUZ

Sayın Valimiz İbrahim Şahin, bizim bu sitemimizi okur veya okumaz onu bilemem. Ama şunu biliyorum; bizi bürokratların %70’i takip ediyor.

Siyasilerin hemen hemen %80’i günlük yazılarımızı okuyarak, gelişmelerden bilgi sahibi oluyor. Şuna inanıyorum Sayın Vali’ye bizlerin bu sitemi mutlaka ama mutlaka duyurulacaktır.

Sayın Validen’de konuyla ilgili tarafımıza bilgi sunulursa, memnun olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla bildirmek istiyoruz.englidh to french translationпосуда не пригораеткаркасный дом материалызаживление порезов

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ