Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA BELEDİYE ÇALIŞANLARINA 10 ÜZERİNDEN NOT VERDİK

BAFRA BELEDİYE ÇALIŞANLARINA 10 ÜZERİNDEN NOT VERDİK
  • Genel
  • 07 Ağustos 2015

Her ne kadar Yerel Yönetimler Yasası çıksada, Bafra Belediyesinin bazı birim ve personeli Büyükşehir’e dahil olsa da, Bafra Belediyesi tüm olumsuzluklara rağmen dim dik ayakta.

 

YENİ BİR UYGULAMA BAŞLATIYORUZ

Sevgili okurlarımız, Bafra’da ilk kez bizim tarafımızdan ilgi ile okuyacağınız veya paylaşacağınız Bafra Belediyesi Birim Amirlerine günümüze kadar vermiş olduğu hizmetler göz önünde bulundurularak, 10 üzerinden puanlar vereceğiz.

 

BAKALIM 10 NUMARAYI KİMLER ALIYOR

 

FİKRET VATANSEVER

İlk etapda Fikret Vatansever’den başlayalım. Bana göre Bafra Belediyesinde ismi en çok konuşulan birim amirlerinden bir tanesi.

Bafra Belediyesinin eli, ayağı, bilhassa Başkan Zihni Şahin’in gözü kulağı konumunda. Çok uğraştılar, çok eleştirdiler, hatta Ankara’ya gidişatını bile engellediler. O yıllar Fikret Vatansever ile sadece merhabamız vardı. Bana da hiçbir zaman saygıdan kusur etmedi.

Ancak gittiğim yerlerde o yıllar Sayın Vatansever’i acımasızca eleştirenler vardı. Buna bazı Belediye meclis üyeleri de ne yazık ki; katılmışlardı. Zaman geçti, Fikret Vatansever ile abi-kardeş olduk. Yakinen tanıdım, gördüm ki; Fikret Vatansever ile uğraşanların büyük bir bölümü Belediye’den hak edişlerini zamanında alamamış olanlardı.

Bunlar konuyu zamanın Belediye Başkanlarına da olumsuz bir şekilde ne yazık ki anlatıyordu. Yani işin içinde maddiyat vardı. Sanki Bafra Belediyesi Fikret Vatansever’in babasının malıydı.

İşin ilginç tarafı bu kişiler zamanın Belediye Başkanlarına hak edişleri ile ilgili paralarını istediğinde, bu Belediye Başkanları bu kişileri Fikret Vatansever’e yönlendiriyordu.

Ancak şu bir gerçek ki; Bafra Belediyesinin eski parayla 150 trilyona yakın borcu vardı.  Gelen paranın bir çoğu Belediye’nin borçlarına kesiliyordu, geriye kalan parayla da Belediye çalışanlarına para veriliyordu.

Artan para, hizmetlere ve belediyeden iş yapanlara azar, azar taksim ediliyordu. İşte paralarını tam alamayan bu kişiler bilip bilmeden ver yansın ediyordu. Demek ki; Fikret Vatansever’in şahsı ile ilgili Bafra Belediyesinde problem yok. Fikret Vatansever, tabii bir kimliğe sahip bir arkadaşımız. Belediye’nin gerçekten ‘jokeri.’

Şu an hem Belediye Başkan Yardımcısı hem de Mali Hizmetler Müdürlüğünü yürütüyor.

İlk notumuzu Fikret Vatansever’e veriyoruz. **10 Üzerinden 9**

 

İBRAHİM KORUKÇU

Bafra Belediyesi Yazı İşleri Müdürü;

Bana göre bir rekorunda sahibi. O da yıllardır çok yıprananlardan biri konumunda, Bafra Belediyesinin kurmaylarından, en önemli isimlerinden bir tanesi.

Ne yazıktır ki; İbrahim Korukçu ile bendenizin son yıllara kadar yıldızı nedendir bilinmez bir türlü uyuşmadı. Şahsı ile ilgili hiçbir sorunum olmadı, gördüğünde soğuk davrandı, benden de aynı görüntüyü aldı.

Hiçbir zaman; iç işlerine karışmadım, bir takıntım da olmadı. Son aylarda bu soğukluk bir anda ters dönerek, sıcak ilişkilere doğru yol almaya başladı. Önemli hizmetleri oldu. Fikret Vatansever ile birlikte, tüm teftişlerden yüzlerinin akıyla çıktılar.

Hani bir söz vardır; “Davulun sesi uzaktan hoş gelir” yine biz öyle görelim ve bilelim. Ama Belediye’nin tüm yükü bu ikilinin üzerinde. Belediye hizmetlerinin yanında Başkanları temsilen, rakamını bilmiyorum ama binlerce nikah kıydı, dualar aldı.

Gelelim İbrahim Korukçu’nun puanına. **10 üzerinden 9**

 

CEMAL ERGÜN

Basın hayatına ilk başlamama vesile olan bir arkadaşımız. Kendisi ile yıllardır abi-kardeş ilişkilerimiz oldu.

Oda bir çok Belediye Başkanı ile çalıştı. Son yıllarda Basın Müdürlüğü görevini üstlendi, şimdiki görevi ise Bafra Belediyesini Özel Kalem Müdürlüğü. Bu müdürlükte bana göre “hiç sırıtmamışa” benziyor.

Her ne kadar aktif bir görev olmasa da geçmişe yönelik baktığımızda Cemal Ergün’ün bizde ki notu **10 üzerinden 9**

 

İBRAHİM ÇALIŞKAN

Şu anki görevi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ama biz İbrahim Çalışkan’ı Belediye’nin Su İşletmeleri Müdürlüğü ile tanıdık.

Mütavazi bir kimliği var, hoş görülü ve saygılı bir kardeşimiz. Geçmişte Bafra Belediyesine önemli hizmetler verdi. Şimdi ise fakir ve fukara işlemleri ile ilgileniyor. Tespitlerini yapıp Belediye Başkanı Zihni Şahin bey’e rapor ediyor. Puanına gelince, geçmişi de göz önünde bulundurarak **10 üzerinden 9** veriyoruz.

 

DAVUT USTA

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürü

Aslında Davut Usta, 1959 yılında Trabzonda doğdu. İlkokulu Kızılırmak İlkokulunda,orta,lise ve ön lisans tahsilini tamamladı. 1982 Yılında Zabıta Memuru olarak göreve başladı. Sırasıyla Hal müdürlüğünde,mezbahanede tahsildar olarak görev yaptı.
Sonrasında 5,5 Yıl Hal Müdürlüğü görevini yürüttü.
2009 Yılından itibaren Zabıta Müdürlüğü görevini yerine getiriyor.
Bu görevini de başarı ile sürüdürüyor. Kendisini kimlik olarak çok severim, hiçbir zaman sadece bana değil kimseye saygıdan kusur etmemiştir.

Bafra esnafıyla, seyyar satıcılarla, hiçbir zaman sıkıntıya girmemiş ve onlara prosedür gereği yardımcı olmaya çalışmıştır. Görevinde de sırıtmayanlardan biri konumundadır. Davut Usta’ya notumuz **10 üzerinden 9**

 

İDRİS KIRAN

İnsan Kaynakları Müdürü

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in de kayın biladeridir.

Eğer biraz karıştırısak, babası Hüseyin Kıran, amcası Hasan Kıran ile dedemlerin akraba olduğunu biliyorum. Bu bilinçle kendisine geçmişten beri sevgi duymuşumdur. Belediyeye gittiğimde mutlaka yanına uğrar, hal hatrını sorar, çayını içerdim.

Görevinde ne kadar başarılı veya ne kadar değil tefaruatlı bir bilgim yok. Ama gördüğüm kadarıyla şayet puan vermem gerekiyorsa ki vereceğim, İdris Kıran’ın Puanı bize göre **10 üzerinden 6**

 

 

HÜSEYİN ÖZDAMAR

Fen İşleri Müdürü
1977 yılında Bafra’da doğdu.
İlk ve Orta öğrenimini Cumhuriyet Ortaokulunda,Liseyi Bafra Endüstri Meslek Lisesi sonrasında Samsun Merkez Teknik Lisesinde Tamamladı.
2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Mühendislik Fakültesini Ulaştırma Ana Bilim dalında bitirme tezi ile tamamladı.
Mühendislik alanındaki Bilgisayar programlarını kullanmak ve üç boyutlu tasarımlar yapmak hobileri arasında.
Mezun olduktan sonra özel sektör ve proje yapım işlerinde çalıştıktan sonra 2004 yılında Bafra Belediyesinde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı.
Kasım 2009 yılından itibaren Bafra Belediyesi Fen İşleri Müdür vekili olarak görevine devam etmektedir.

Görüldüğü kadarıyla, görevini layıkıyla yapanlardan biri konumunda, tabii bir kimliği var. Görüntüsü soğuk olsa bile, iyi bir insan. Belki sevgisini karşı tarafa aktaramıyor. Ama görevinde başarılı. Hüseyin Özdamar’ın puanı bize göre **10 üzerinden 8**

 

İSMAİL MÜMİN ERKOÇ

İmar ve Şehircilik Müdürü
1965 yılında Bafra’da doğdu.İlk,Orta ve Liseyi Bafra’da bitirdi.1987 yılında vatani görevini Ankara’da yaptı.

1990 yılında Bafra Belediyesinin Teknik Hizmetler kadrosunda göreve başladı.

İmar İşlerinde sırası ile ; numarataj,kaçak inşaat,yapı iskan servislerinde çalıştı.Aynı zamanda 15 yıldır işyeri açma ve sığınak komisyonlarında bulundu.

Eskişehir Anadolu Üniversitesinin Sosyal Bilimler ve İşletme Fakültesinin İşletme bölümlerini bitirdi.

Bendeki intibası, tek kelime ile mükemmel. Harika bir insan, Belediye’de önemli hizmetler veriyor. Sırıtmayanlardan biri, **10 üzerinden 9** veriyoruz.

 
Azmi TÜYÜBOZ
Destek Hizmetleri Müdürü

05.10.1966 Tarihinde Giresun Acura İlçesi Bereketli Köyünde doğdu.
İlk,Orta ve Lise Tahsilini Bafra’da gerçekleştirdi.
1992 Yılında Bafra Belediyesi’nde Zabıta Memuru olarak göreve başladı.
2003 Yılında Bafra Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Veri Hazırlama Bölümünden mezun oldu.
Görüntü olarak biraz soğuk duruş sergilese de, kendisini tanıyan iyi bir insan olduğunu anlayabilir. İlk dönemlerde bendenizde bu görüşteydim. Ama kendisi ile sohbetler yapınca, düşüncelerimde ne kadar yanıldığımı anladım.

Belediyede önemli hizmetler içerisinde yer alıyor. Notumuz **10 üzerinden 8**

 
Ramazan YAMAN
Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü
13.07.1982 Bafra doğumlu.
İlk okulu 30 Ağustos İlköğretimde, Orta ve Liseyi Bafra İmam Hatip Lisesinde okudu.
İstanbul Üniversitesi İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümünden 2003 yılında mezun oldu.
2002 – 2003 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında zorunlu stajını tamamladı.
2004 yılında Vestel Elektronik Beyaz Eşya Fabrikasında Yangın Güvenlik Teknikeri olarak
görev yaptı.
2005 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında İtfaiye Eri olarak memuriyete başladı.
2007 Nisan ayında nakil yoluyla Bafra Belediyesine tayin oldu.
2009 yılı Mayıs ayından itibaren Bafra Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
2009 yılında Anadolu üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

 

Ramazan Yaman, pırıl pırıl bir kardeşimiz. Ne zaman yanına gitsek, hürmetinden ve saygısından ve dostluğundan çok memnun kalmışızdır. Sadece bize mi? Herkese karşı da aynı.

Notumuz **10 üzerinden 8**

 
Murat BİRCAN
Hukuk İşleri Müdürü

20 Ocak 1974 tarihinde Bafra ilçesi Kemalpaşa Mahallesinde dünyaya geldi. 4 yaşma kadar aynı yerde ikamet ettikten sonra babasının Almanya’da çalışıyor olması nedeniyle buraya taşındı. 1978 yılından 1985 yılma kadar yani ilkokulu bitirene kadar Almanya’da kaldı. Daha sonra Bafra İmam Hatip Lisesinde okumak için buraya gönderildi. 7 yıllık İmam Hatip Lisesi eğitiminden sonra 1992 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak okumaya başladı. 1998 yılında mezun olduktan sonra 1 yıllık staj mı tamamlayarak askerlik hizmetimi Kars – Kağızman’da kısa dönem olarak yaptı. 2000 yılının Eylül ayında Bafra’da serbest avukatlığa başladı. 2006 yılı, yılbaşından bu güne kadar Bafra Belediyesi Hukuk İşlerinde avukatlık mesleğini icraya devam ediyor. Orta derecede Almanca bilmektedir.

 

Bafra Belediyesinin tüm hukuki işleri ondan sorulur. Şu ana kadar da görevini gözlemimize göre başarı ile sürdürdü.

Notu ise; **10 üzerinden 8**

 
Mehmet KARAGÖZLÜ
Yapı Kontrol Müdür V.

1996 yılında Inşaat mühendisliği bölümünü bitirdi

Bafra Belediyesindeki görevi, yapı kontrol müdür vekilliği.

Pırıl pırıl bir kardeşimiz, Allah anne babası, eşi ve çocuklarına bağışlasın.

Bafra Belediyesinde tabi kimliği ile görevini en iyi yapanlardan birkaç isimden bir konumunda.

Vereceğimiz puana gelince **10 üzerinden 8**

 
Hayri YETKİN
Emlak İstimlak Müdürü
1963 yılında Bafra’nın Doğanca köyünde doğdu.
İlkokulu Doğanca’da,Ortaokul ve Lise Tahsilini Bafra da tamamladıktan sonra, 1982-1986 tarihleri arasında 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden dönem birincisi olarak mezun oldu.
Askerlik görevini Edirne ‘de Asteğmen olarak tamamladıktan sonra.Özel sektörlerde Mühendis olarak çalıştı.
Bafra Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde,Orman Kadastrosunda,Mevsimlik olarak çalışmakta iken 1994 yılında kurulan Doğanca Belediyesinde Memur olarak göreve başladı.
10 yıl burada görev yaptıktan sonra 2004 yılında Bafra Belediyesine tayin oldu.
5 yıl Park Bahçe Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra,2009 yılında Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne atanmıştır. 2014 yılında Emlak İstimlak Müdürlüğüne Atanmış olup halen bu görevi yerin egetirmektedir..
T2 Terminal İşletmeciliği ve Şehirler Arası Yolcu Taşımacılıyla ilgili olarak Orta Düzey Yönetici (ODY 2) belgesine sahip

Hiç uzatmadan Hayri Yetkin’in puanını verelim, **10 üzerinden 8**

 
Hüseyin AYHAN
Park ve Bahçeler Müdürü

1959 yılında Bafra’da doğdu.
ilkokulu türbe Köyünde orta ve lşse tahsilini bafra Lisesinde tamamladı.
1979 yılında askere gitti.
Temmuz 1982 yılında bafra Belediyesinde Zabıta memuru olarak göreve başladı.
1989 yılında A.Ü İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.
Ocak 1991 yılında Zabıta başkomiseri oldu.
Sırasıyla Zabıta amirliği ve Zabıta Müdürlüğü kadrolarına atandı.
Eylül 2009 tarihinden itibaren Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevini yürütüyor.

 

Hüseyin Ayhan ile ilgili biraz geçmişe dönelim.

Kendisi ile Türbe’de çok futbol oynadık. O yıllar, kurduğumuz köy takımı ile Bafra’da ki bir turnuvada şampiyon olduk.

Uzun yıllar zabıta da görev aldı. Zabıta müdürlüğü yaptı.

Şimdi ise Park ve Bahçe Müdürlüğü görevini sürdürüyor.

Puanımız **10 üzerinden 8**

 
Yaşar Necmettin ARICI
Temizlik İşleri Müdürü
1960 yılında Bafra’da doğdu.

ilkokulu Kızılırmak İlkokulunda,Orta ve liseyi Bafra Lisesinde tamamladı.
1976-77 yıllarında mezun oldu.
1983 yılında Bafra Belediyesinde Zabıta memuru olarak göreve başladı.
Sırasıyla Su Tahakkuk Memuru,Tahakkuk Şefliği görevlerinin de bulundu.
2004 Yılından bu yana Temizlik işleri Müdürlüğü görevini yürütüyor.
2004 yılı Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü mezunu.

 

Yaşar Necmettin Arıcı, temizlik işleri müdürümüz.

Bafra’nın temizliği ondan sorulur.

Ne kadar başarılı ? veya ne kadar başarısız?

Yorumu mutlaka halkımız yapacaktır.

Ama bana göre mevcut imkanlar ile en iyisini yapmaya çalışıyor.

 Notumuz **10 üzerinden 8**проверить тиц сайтатуры в эмираты из киеваалюминиевая гусятницаприбор паркес

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ