Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SÖNMEZLER FIRIN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

SÖNMEZLER FIRIN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Bafra Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Güvenilir Gıda Projesi’ kapsamında Sönmezler Fırın İşletmecisine ‘Güvenilir Gıda Ödülü’ verildi.

Sönmezler Fırın önünde yapılan tören’de, ilk olarak gıda ödülüne layık görülen Sönmezler Fırın Unlu Mamülleri işletmecisi Mehmet Öztürk, konuşmasında misafirlere “hoş geldiniz derken, konuklara en derin duygu, sevgi ve saygılarını” da sundu.

 

SAKİNE ŞİŞMAN KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Proje hakkında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ziraat mühendisi Sakine Şişman ise “Güvenilir Gıda Projesi Kaymakamımız Halis Arslan başkanlığında, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Bafra Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından oluşturulan komisyon tarafından yürütülen bir projedir. Projenin amacı Bafra ilçesinde bulunan gıda işletmelerinin teknik ve hijyenik şartlarının iyileştirilmesi konusunda farkındalığı artırmak ve işletmelerin bu konuda teşvik edilmesini sağlamaktır. ‘En iyi denetçi tüketicinin kendisidir’ prensibinden yola çıkarak oluşturulan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Alo Gıda 174 Hattı da gıda kontrol hizmetlerinin yürütülmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

 

KAYMAKAM ARSLAN “3. İŞLETMEMİZE ÖDÜL VERİYORUZ”
Bafra Kaymakamı Halis Arslan da şunları söyledi: ” Projenin amacı ilçemizde bulunan gıda işletmelerinin, gıda güvenliğinin temini, her türlü gıda maddesinin teknik ve hijyenik şekilde üretim, işleme muhafaza, depolama, tüketime sunulması aşamasında gıda ile ilgili Türk Gıda Mevzuatına uygun üretimin sağlanması ve bu konuda istenen koşullara uygun faaliyet gösteren işletmelerin belgelendirilerek halka duyurulmasıdır” dedi.

Kaymakam Halis Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü “Güvenilir gıda projesi kapsamında ilçemizde bulunan gıda işletmelerine gerekli duyurular yapılmış olup, 7 adet gıda işletmemiz güvenilir gıda ödülünü almak için Bafra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuruda bulunmuştur.

Komisyonumuz tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, Sönmezler Fırın ile birlikte üç işletmemiz, güvenilir gıda ödülü almaya hak kazanmışlardır. Projede süre sırınırlanması olmadığından diğer işletmelerimizde güvenilir gıda projesi kriterlerini sağladıkları takdirde bu ödülü almaya hak kazanacaklardır.

Öte yandan güvenili gıda projesi ödülü alan gıda işletmelerimizin yıl içerisinde komisyon tarafından rutin denetimleri yapılacaktır. Yapılan denetimlerde işletmelerin 5996 sayılı gıda ve yem kanunu tebliğ ve yönetmeliklere uygunluğu ihlal etmesi durumunda güvenilir gıda ödülü komisyonumuz tarafından iptal edilecektir” iması ile sözlerini noktaladı.

 

ÖDÜL TÖRENİNE GEÇİLDİ

Halis Arslan’ın konuşmasının hemen ardından, Samsun MHP Milletvekilimiz Hüseyin Edis, Sönmezler Fırın İşletme Sahibi Mehmet Öztürk’e ödülünü takdim etti.

Ödül töreninde oldukça duygulu anlar yaşayan Mehmet Öztürk, şöyle konuştu “Bugün Öztürk ailesi olarak büyük onur yaşadık. Çok duygulu anlar yaşadık. Böyle bir ödülü bizlere takdim edenlere sizlerin aracılığı ile sonsuz saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Biz Sönmezler Fırın olarak bu ödüle layık olmaya çalışacağız. Aslında bu ödül beni ve personelimi ileriye dönük daha da teşvik edecek” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

 

MİSAFİRLERE SÖNMEZLER FIRININ ÜRÜNLERİ TAKDİM EDİLDİ

Ödül töreninden hemen sonra Sönmezler Fırın’ın leziz ürünleri soğuk içeceklerin yanında misafirlere tek tek takdim edildi. Bu arada ödül törenine çok sayıda Bürokrat, Siyasetçi, Sivil Toplum Örgütlerinin yanında kalabalık vatandaş topluluğu da katıldı.

 

ÖDÜL TÖRENİNE KATILIM OLDUKÇA YÜKSEKTİ

Sönmezler Unlu Mamülleri ödül törenine Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP  Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar, Samsun Esnaf ve Sanayi Odası Birlik Başkanı H. Eyüp Güler, Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Göksel Başar, Gıda Tarım ve İl Hayvancılık Müdürü Kadir Güven, İlçe Gıda Müdürü Ahmet Dursun, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hasan İrer, İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, Bakkallar Odası Başkanı Aziz Öztürk, Fırıncılar Odası Başkanı Temel Bektaş, Gençlik Spor İlçe Müdürü Osman Şenocak, Bafra Belediyesi Yazı İşleri Müdürü İbrahim Korukçu,Bafra Belediyesi Özel Kalem Müdürü Cemal Ergün, Bafra Belediyesi Basından sorumlu Müdür Ramazan Yaman, Bafra Belediyesi Zabıta Müdürü Davut Usta, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra Belediyesi Belediye Meclis Üyesi ve Encümen Üyesi Ramazan Çotur bizzat katıldılar.

DSCN6696 DSCN6697 DSCN6698 DSCN6699 DSCN6700 DSCN6701 DSCN6702 DSCN6703 DSCN6704 DSCN6705 DSCN6706 DSCN6707 DSCN6708 DSCN6709 DSCN6711 DSCN6712 DSCN6713 DSCN6714 DSCN6715 DSCN6716 DSCN6717 DSCN6718 DSCN6719 DSCN6720 DSCN6721 DSCN6722 DSCN6724 DSCN6725 DSCN6726 DSCN6728 DSCN6729 DSCN6730 DSCN6732 DSCN6733 DSCN6734 DSCN6735 DSCN6736 DSCN6737 DSCN6738 DSCN6739 DSCN6740 DSCN6741 DSCN6742

 

 

 translate russian toаксессуары для ванной biskпосуда росийских производителейцена поддержка сайта

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ