Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA KAYMAKAMINDAN BAZI BÜROKRATLAR RAHATSIZMIŞ !

BAFRA KAYMAKAMINDAN BAZI BÜROKRATLAR RAHATSIZMIŞ !
  • Genel
  • 06 Ağustos 2015
  • 0 YORUM
  • 256 KEZ OKUNDU

KAYMAKAMLIK MAKAMI YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİL 

İşin doğrusunu isterseniz, Bafra Kaymakamı Halis Arslan bey’i çok severim. Bafra’ya geldiğinden beri adım atmadık yer bırakmadı. Gitmedik mahalle kalmadı. Sorunları yerinde inceledi. Kar demedi, kış demedi. “Biz bu yüce milletin hizmetkarıyız” dedi.

Onunla da yetinmedi; köylünün sorunlarını bizzat yerinde gördü ve inceledi. Buralara giderken, bazı bürokratları da her defasında yanında götürdü. Amaç, rahatsızlık varsa yerinde görsünler, tespit etsinler ve arzu edileni alel acele yerine getirsinler diye.

İşin doğrusu Kaymakam Halis Arslan, “Tembel bürokratı sevmiyor, yan gelip yatmak yok” diyor. Yanındaki çalışma arkadaşları bile, adeta “teyakkuzdalar.” Görevini yerine getiremeyip, yan gelip yatanlara Kaymakam Halis Arslan bildiğim kadarıyla gerekli uyarıları yapıyor. Hem de birkaç kez uyarı yapıyor. Bakıyor ki, uyarılara aldırış eden yok; “O zaman’da gereğini yapıyor.

 

KAYMAKAMLIK MAKAMI YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİL

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Kaymakamlık makamının “yan gelip yatma” yeri olmadığını vurguluyor. Bu yüce millet için olmazsa olmazımız, “çalışmaktır” şeklinde her defasında mesaj veriyor.

Anladığım kadarıyla bu mesajı birileri halen anlaşılıyor ki, alamamış gözüküyor. Alamayan bürokratlar da bu acı ile bu kuyruk acısı ile bir yerlerde, “kamuoyu” yapıyor. Bakın  ben sizlere bir şey söyleyeyim mi? Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ın veremeyecek hiçbir hesabı yok. Sadece Allah’a ve devletine hesap verir. Bunu da bilenler bilir, layıkıyla yapıyor.

Kaymakam Halis Arslan, gösterişi sevmeyen, sade bir kimliğe sahip bir bürokrat. Şu bir gerçek ki; manevi duygulara büyük ölçüde duyarlılık gösteriyor.

Eğer bir bürokrat, bir devlet adamı Allah c.c’den korkuyorsa, ondan kimsenin korkmasına gerek yok. Kaymakam sabah saat 06:00’da kalkıyor, memurlardan önce makamına geliyor. Amaç; bürokratları teşvik etmek. Büyük ölçüde de başarılı oldu. Gönül isterdi ki, Kaymakam Halis Arslan Bafra’mıza keşke daha önce gelseydi.

Her neyse bürokratlara bir çift sözüm var. “Ey Bafra’da ikamet eden ve devlet dairelerinde sorumluluk üstlenen bürokrat ve memurlar, size bir dost uyarısında bulunmak istiyorum. Görevinizi layıkıyla yapın. Teftişi sadece “müfettişlerden” beklemeyin. En büyük teftişçi “Bafra Kaymakamı Halis Arslan”dır. Bunu sakın unutmayın. 

Hem ben sizlere bir şey söyleyeyim mi? Kaymakam Halis Arslan’ın ilk zamanlar hoş görüsünü ve iyi niyetini hatırlarsanız, istismar etmiştiniz ve bendeniz de bu istismarı birkaç kez duymuş, sizlere bir yazı yazmıştım ve sizleri uyandırmıştım.

aman dikkat” demiştim. Haksızmıymışım? Bir kez daha sizleri uyandırıyorum. “aman dikkat” görevinizi layıkıyla yapın. Vatandaşa hoş görü ile yaklaşın. Daha da önemlisi hizmetlerin karşılığında hem sicil alırsınız, hem de vatandaşın hayır duasını.

 

 поисковая статистика googleтурция в октябре путевки ценыдом под ключ ценалечение коньюктивит

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ