Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DOĞAL GAZ KULLANICILARI MÜJDE: GAZ UCUZLUYOR

DOĞAL GAZ KULLANICILARI MÜJDE: GAZ UCUZLUYOR
  • Genel
  • 05 Ağustos 2015

ENERJİ Bakanı Taner Yıldız, Rusya’dan alınan doğalgazda mutabakata varılan yüzde 10.25’lik indirime ilişkin her an imza beklediklerini söyledi.

Yıldız, şöyle konuştu “1 Ocak 2015’den itibaren bu indirimlerin geriye dönük olarak sağlanması, Türkiye için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir rakama denk geliyor. Bu rakam maliyetlerin bir kısmını karşılayacak önemli bir husustur. Bunun imzalanması her iki ülkeye de katkı sağlyacak

 

ENERJİ BAKANI NE DEMEK İSTEDİ?

Enerji Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz da 1 ocak 2015’den itibaren bu indirimlerin geriye dönük olarak sağlanacağını vurguluyor.

Biz, bu açıklamayı iki türlü değerlendirebiliriz. İlk’i; şayet yüzde 10 indirim sağlanıp imzalar atılırsa, Türkiye Rusya’ya Ocak’tan itibaren %10’luk indirimden faydalanacak. Yani, 7 aylık farkı ödememiş olacak.

 

YA TÜKETİCİYE?

Enerji Bakanı Taner Yıldız, en az Türkiye’nin 1 milyar dolarlık bir karı olacağını vurguluyor. Bu 1 milyarlık dolar, bütçeye mi aktarılacak? Yoksa Ocak ay’ından itibaren 7. Ay’a kadar zamlı fiyat uygulanan tüketici 7 aylık farkı hanesine yazdırabilecek mi?

Bu konuda net bir açıklama yok. Ama bu açıklamalar tüketicinin de umutlarını bir hayli arttırdı. Bekleyelim ve görelim.translate italian to english onlineсковороды с керамическим покрытием отзывычугунная сковорода ценагнойный коньюктивит лечение

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ