Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HIDIRELLEZ MUHTARI ERDOĞAN BÖLÜK İLE BİR RÖPORTAJ YAPTIK

HIDIRELLEZ MUHTARI ERDOĞAN BÖLÜK İLE BİR RÖPORTAJ YAPTIK
  • Genel
  • 28 Temmuz 2015

Bafra Hıdırellez Mahalle Muhtarı Erdoğan Bölük ile iş merkezi Berrak Tekstil de bir sohbet yaptık. Erdoğan Bölük, ikinci dönem hıdırellez mahalle muhtarlığını yapıyor. Eski adı köy, şimdi ise mahalle olan hıdırellez mahallesinin tabii ve doğa güzelliklerini anlata anlata bitiremiyor.

Hıdırellez mahallesinde mayıs ayı içerisinde bir şenlik düzenlediler. Bu geleneğin her yıl aynı ay içerisinde devam edeceğini öğrendik. Bu şenliğe Bafra Kaymakamı Halis Arslan ve Belediye Başkanı Zihni Şahin bizzat iştirak etmişler. Hıdırellez mahalle muhtarı Erdoğan Bölük, muhtarlığının yanında 2004 yılında tekstil hayatına girdi. Muhtarlıktan bir anda patronluğa yükseldi. 2012 yılında ise Pazar yeri güzergahında bulunan berrak tekstil’i kurdu.

Kardeşi İbrahim Bölük ile birlikte tekstil sektöründe emin adımlarla yollarına devam ediyorlar. Kardeşi İbrahim Bölük, tekstil fabrikasının tüm girdi ve çıktılarından bizzat sorumlu. İşini de layıkıyla yerine getiriyor. Hesap, kitap, siparişler İbrahim Bölük’ten soruluyor. İki kardeşin bu denli omuz omuza vererek örnek birliktelikleri çevresine de örnek teşkil etmiş. 2004 yılından 2015 yılına kadar da tekstilde fason çalışmaları ile tekstil sektöründe güzel bir yere gelmişler. En büyük özellikleri işlerinde ciddiyet ve dürüstlük. Sipariş aldıkları ürünleri taahhüt gereği gününde teslim ediyorlar. Tek hedefleri tekstilde ileriye dönük daha büyük yatırımlar yapmak arzusundalar.

 

TEŞVİK BEKLİYORLAR

Bu teşviki sadece Erdoğan ve kardeşi İbrahim Bölük talep etmiyor. Samsun için bu teşvikin mutlaka olmasını arzu ediyorlar. Erdoğan Bölük bu konuda şöyle konuşuyor “Biz tekstilde fason işi yapıyoruz. Onlarca gencimize de haliyle iş imkanı sunuyoruz. Hem sigortalarını ödüyor, hem de maaşlarını veriyoruz ama zorlanıyoruz. Sadece biz mi? Tekstil işi yapan ‘fason işinde meşgul olan’ tüm arkadaşlarımızın da talebi ‘teşviktir’ örneğin; sinopta, amasya da ve yakın illerde teşvik var. Bu da, bizim gibi sektördeki firmalara büyük kolaylıklar getiriyor.

Bir örnek verecek olursak; şayet teşvik gelirse, hem sigortadan hem yakacaktan hem vergiden hem de elektrik gibi giderlerimizin büyük ölçüde yükümüzü hafifleteceğine inanıyoruz. Böyle olduğunda biz bu sektördeki arkadaşlarımızla daha büyük yatırımlara yönelebiliriz. Daha fazla işçi çalıştırabiliriz. Hükümetimiz istihtamı özel sektör sunacak” diyor.

Doğru da söylüyor, zira kamu iktisadi kuruluşları sürekli zarar ediyordu. Özelleştirme geldi, ‘kitler özelleşti’. Şu an ağırlık özel sektörde. Bizler daha fazla proje üretip, daha fazla yatırım yapabilmemiz için mutlaka teşvikin gelmesini arzu etmekteyiz.

 

GELELİM HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİNE

Erdoğan Bölük bey, ifade ettiğimiz gibi köyüne resmen aşık. Köyünün doğa güzelliklerini tüm insanlarımızla paylaşmak istiyor. İşte bu nedenle bu yıl mayıs ayında hıdırellez mahallesinde şenliklerin birincisi düzenlendi.

Bu konuda Erdoğan Bölük, şunları söylüyor “Hıdırellez tüm müslümanlar için anlamı büyük, kutsal bir gündür. Bizim köyümüzün adı da zaten hıdırellez. Biz de düşündük, taşındık, mahallemizin adına yakışır bir şekilde hıdırellez şenliklerinin ilkini mayıs ayında gerçekleştirdik.

Konuklarımıza ev sahipliği yaptık. Daha geçmişe dönersek, köyümüzde atalarımız hıdırellez şenliklerini zaten yapıyorlarmış. Biz de neden devam ettirmeyelim istedik. Bundan böyle her yıl hıdırellez şenliklerine ev sahipliği yapmanın onurunu yaşayacağız. İlk yılımız çıraklık, ikinci yılımız kalfalık, üçüncü yılımız ise ustalık olarak bariz ortaya çıkacak.

Anlayacağınız her yıl tecrübelerimizin üzerine bir yenisini daha ekleyeceğiz. Asıl amacımız mahallemize ait meramızı ıslah edip, gerekli düzenlemeleri yaparak, daha geniş bir alanda katılımın artmasını da sağlamaya çalışacağız. Amacımız mahallemizin adına yakışır hıdırellez şenliklerini gelenek haline getirip, mahallemizin adını tüm ülkemize duyurmak olacaktır” diye konuştu.

 

KAYMAKAMLIĞIN DESTEĞİ OLMUŞ

Erdoğan Bölük, Bafra Kaymakamı Halis Arslan beye övgüler yağdırıyor. Kaymakam Halis Arslan’ın hıdırellez şenliklerinin yapımında büyük bir katkısının olduğunu vurguluyor. Bu arada belediye başkanı zihni şahin beyede ayrıca teşekkür ediyor. Erdoğan Bölük, önümüzdeki yıl kaymakam halis arslan, belediye başkanı zihni şahin’in katkılarıyla hıdırellez şenliklerinin daha görkemli olacağını da hatırlatıyor.

 

ERDOĞAN BÖLÜKTEN KATILIMCILARA AÇIK TEŞEKKÜR

Hıdırellez mahallesi muhtarı Erdoğan Bölük, mayıs ayı içerisinde gerçekleşen ve birincisi düzenlenen hıdırellez şenliklerine iştiraklarından dolayı başta kaymakam halis arslan, belediye başkanı zihni şahin ve tüm katılımcılara mahallesi adına sonsuz teşekkürlerini sunuyor ve ekliyor. Bafra şimdiden nefeslerini tutsun ve sıkı dursun. 2016 mayıs ayı içerisinde hıdırellez günü mahallemizde bir şölene tanık olacaklar şeklinde de bir hatırlatma yapıyor.

a4(132) a5(92) DSCN6671 DSCN6673 DSCN6674батарея в комнату купитьпутевки в черногорию с перелетомдвухэтажный деревянный домпродвижение сайта в топ 5 яндекса цена

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ