Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ALT YAPI VAR BAFRASPOR YOK!

ALT YAPI VAR BAFRASPOR YOK!
Bafra Gazetesi İmtiyat Sahibi ve Haber55 Dergisi haber müdürü Adem Dilek , Haber55 dergisinin son sayısında Yazdığı “alt yapı var, bafraspor yok” adlı mahalesi  Ses Getirdi. İşte haber55 dergisindeki makaleyi siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

ALT YAPI VAR BAFRASPOR YOK!

Ne kadar ilginç, adını 2. Lig de, 3. Lig de geçmişte duyuran Bafraspor’umuz şimdilerde Bal Lig’inden de 1. Amatör Kümeye düştü.
Gerçi Bafraspor’a, şu bir gerçek ki bir arkadaşımızın dışında kimse sahip çıkmadı. Aklıma bir hinlik geldi. Şimdi bana güleceksiniz ve soruyorum Bafraspor, 1930 Bafraspor iken arkasında Bafra Belediyesi varken, her transfer sezonunda eski para ile 1 Trilyona yakın para sarf edilirken, ne hikmettir herkes bu kulübe Başkan veya yönetim kurulunda yer almak için adeta yarışıyordu.

 

NEREDE BU EFENDİLER?
Sevgili okurlar, Ben Adem Dilek kardeşiniz olarak hiçbir zaman Bafraspor Camiasından kopmadım. Bilenler bilir, hem içerideki müsabakaları hem de dışarıdaki müsabakaları bir grup arkadaşımız ile birlikte izliyorduk.
Çok üzgünüm çok, böyle mi olmalıydı? Kos koca 150 bin nüfuslu büyük bir ilçe’nin takımı yok oldu gitti. İnanıyorum sizler de en az benim kadar üzgünsünüzdür. Her neyse gelelim bugüne ve yarınlara, ha unutmadan bir hatırlatma yapmak istiyorum.
Veya isterseniz geçmişe dönük bir nostalji yapalım. Hani Bafraspor’u çok seven, Bafraspor için canımız,kanımız diyen hatta daha da ileri gideyim bu beyler Bafraspor’un vesilesi ile kadrolu işlere de girmişti.
Ne hikmettir bu arkadaşlarımızdan şimdilerde çıt çıkmıyor. Ben merak ettim, gören varsa bana da bildirsin. Nerede bu arkadaşlar?

 

HALK EĞİTİMDE HOCALIK YAPIYORLAR
Yahu, ben halk eğitim denildiği zaman aklıma “biçki, dikiş, nakış” kursu gelir. Halbuki bizim Bafra halk eğitim merkezi müdürlüğü gördük ki, İl Spor Müdürlüğünden daha aktif.
Eski hocalarımız prosedür gereği 15’er kişilik genç futbolcuları bir araya getirerek, halk eğitimden hatırı sayılır maaş alıyorlar. Gözümüz yok, Allah daha çok versin. Ancaaak..  bu takımın ekmeğini yiyen bir zamanlar Bafraspor şa-şa lı günlerinde bölge gündeminde hatta Türkiye gündemine oturduğu zamanlar bu hocalar Bafraspor’da başta alt yapı hocalığı olmak üzere takımın hocalığını üstlenmek için birbirleri ile yarışmadılar mı? Gerçekten soruyorum ve merak ettiğim için soruyorum, “Nerelerdesiniz?”

 

BAFRASPOR ORTADA YOK, NE HİKMETTİR BİR SÜRÜ KULÜP FIŞKIRDI !!!
Dikkatinizden kaçmamıştır, Bafraspor’dan Lig’den düştükten sonra, bunun yanında para musluğu da kapandıktan sonra bu camiadan bir kaçış başladı.
Şimdilerde de, ilçemizde birkaç kulüp kuruldu ve bu kulüpler bünyesinde genç futbolcularımız yer alıyor. Bundan da mutluluk duyduk…
Ancak, bu kulüpleri alt yapı olarak görürsek, nerede Bafraspor? Bu kulüplerin amacı futbolcu yetiştirip, Bafraspor’a vermek değil midir?
İyi güzel de, Bafraspor’u göreniniz var mı? Bana göre olmayan bir takımın Bafra’da birkaç alt yapısı var. Bugünleri de görecekmiydik? Yıllarca Bafraspor’umuz için onlarca, yüzlerce haber yaptık. Onunla güldük, onunla ağladık.
O bizim bir sembolumüzdü, o bizim ekolümüzdü. “Yakamızda ki rozeti kaybettik beyler…”

caricatures of famous peopleинтернет магазин чугунная посудараскрутка сайтов в google самостоятельнопростатит в 30 лет

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ