Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YAKUP TULUM’U ZİYARET ETTİK

YAKUP TULUM’U ZİYARET ETTİK
  • Genel
  • 25 Temmuz 2015

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra Şubesi Müdürü Yakup Tulum’u ziyaret ettik, Yakup Tulum Bafra’nın evladı, aslen türbe mahallesinden (köy). Anne, baba ve ailesi Türbe’de yaşıyor. Yakup Tulum ismini Bafralılar, Bafra Özel İdare Müdürü olduktan sonra tanımış oldu. Burada başarıyla 6 yıl Özel İdare Müdürlüğü yaptı. Bu yıllar içerisinde Bafra’nın 118 köy’üne Özel İdare olarak önemli hizmetler verdi.

29 Mart yerel seçimler sonrası Özel İdarelerin Büyükşehir Belediyesine geçmesi ile, Özel İdareler kaldırıldı. Çalışkanlığı ve saygısı ile büyük beğeni toplayan Yakup Tulum, Samsun Büyükşehir Belediyesine geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisini çok iyi tanıdığından Tulum’u Büyükşehir Belediyesi Bafra Şube Müdürü olarak atadı. Yakup Tulum, buradaki görevini şu an Çetinkaya Mahallesinde eski Belediye Binasında sürdürüyor. Yerel Yönetimler gereği bu kapsamda Çetinkaya Belediyesi olarak kullanılan bina, Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra Şube Müdürlüğüne dönüştürülmüştü.

 

BURADA DA ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATIYOR

Bunun adı Yakup Tulum, her zaman verilen görevi layıkıyla yerine getirmekle bilinir. Görevinin hakkını buradaki çalışkanlığı ile de göstermiş oldu. Sayın Yakup Tulum’u editörümüz Aydın Alaçamlı ile birlikte ziyaret ettik ve onunla makamında bir röportaj yaptık. Aslında kendisini telefon ile arayıp randevu talep etmeseydik, Yakup Tulum muhakkak bir hizmetin takipçisi olarak ya bir köydeydi ya da Bafra’da yapılan çalışmaları yerinde inceliyordu.

 

BAFRA’DAN DENİZE DOĞRU 7. KM’den 250 METRE  UZUNLUĞUNDA KÖPRÜ İNŞAATINA BAŞLANDI

Sayın Yakup Tulum bu sohbetimizde bize çok önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak Bafra’dan denize doğru 7. km’den itibaren 250 metre uzunluğunda köprü yapımı inşaatına başlandığını açıkladı.

Şu an ise müteahit firma tarafından bu alana şantiye kuruldu. Kızılırmaktan denize kadar olan 20 km’lik mesafe kısaltılabilmek için, bu köprünün yapılmasının şart olduğunu söyledi. Sayın Tulum şöyle konuştu “İnsanlar yıllardan beri karşıdan karşıya geçmek için 40 km yol gidiyor. Köprü tamamlandığında bu süre ortadan kalkacak. Vatandaş köprüden sadece karşıya 1 dakikada geçecek. Böyle olunca da uzaklar yakın olacak” dedi.

 

KÖPRÜ İNŞAATI BİR YILDA TAMAMLANACAK

Yakup Tulum programın çerçevesi içerisinde köprü inşaatını 1 yılda tamamlanacağını kaydedip,  “Bu inşaatın karpuzlu-türbe mahallesi (köy) sınırları üstünde olacağını, köprünün de ırmağın üstünden geçeceğini” vurguladı.

Yakup Tulum ile bir çok konuda önemli bilgileri görüştük ve bu bilgileri bafrahavadis.com haber sitemizde sizler ile paylaşacağız.

DSCN6641chinese translation onlineказан алюминийклиника осиповапростатит причини

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ