Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRAYA GELEN İKİ URFALI SURİYELİLERDEN DERT YANDI

BAFRAYA GELEN İKİ URFALI SURİYELİLERDEN DERT YANDI
  • Genel
  • 24 Temmuz 2015

İki yıldır suriye de yaşanan savaştan kaçan mülteciler, Şanlıurfa’da bilindiği üzere çadır kentlere yerleştirilmişti.

Başta akçakale, harran ve ceylanpınar’daki çadır kentlere yerleştirilen Suriyeliler, Şanlıurfa ve İlçelerine de boş araziye çadır kuran suriyeliler, ciddi bir risk oluşturuyormuş.

 

Şanlıurfa’dan Bafra’ya amele olarak gelen kamyonlara karpuz yükleyen iki urfalı’dan Ramazan ve Recep isimli vatandaşlar, Şanlıurfa halkının bu suriyelilerden çok rahatsız olduklarını söylediler.

Baş yazarımız İbrahim Alaçamlı’ya konu ile ilgili dert yanan iki urfalı, suriyeli kadınların bilhassa akşamları urfa ve ilçelerini fuhuş batağına çevirdiklerini söylediler. Mülteci kamplarından gündüz çıkan suriyeliler, akşam geri gelirken, bazı kadınların kamptan gece çıkarak fuhuş yaptığı ve çıkışlara buradaki güvenlik görevlilerinin de göz yumduğunu iddia ettiler.

 

ŞANLIURFA’DA KİMLİKSİZ GEZİYORLAR

Urfalı iki arkadaştan Recep isimli vatandaş, şöyle konuştu “Şanlıurfa kent merkezinde ve ilçelerinde kimliksiz ve çok rahat bir şekilde geziyorlar. Sanki savaştan kaçmamışlar da, Şanlıurfa dinlenme yeri. Adamlarda tek bir üzüntü yok. Ekmek elden, su gölden. Urfanın nüfusunu bir kat daha yükselttiler. Urfalılar olarak, çok rahatsızız” diye konuştu.

 

BUNLARIN HEPSİ VATAN HAİNİ

Bafra’ya hal’de karpuz yüklemek için gelen iki arkadaştan Ramazan ise şöyle konuştu “Bunlar evlerini barklarını birkaç ışid’ciden korkarak Türkiye’ye sığındılar. Hiçbir mücadele vermediler, savaşmadılar. Pılını pırtısını toplayıp, çocuklarıyla buraya geldiler.

Savaş bitse dahi, bunların Suriyeye gideceği yok.  Adamda biraz onur olur, biraz yüzü kızarır. Memleketlerini bırakıp yabancı eldeler, tek bir üzüntüleri yok. Bunlar bize göre ‘vatan hainleridir’ burada rahat duracaklarına her türlü pisliği yapıyorlar. Hırsızlık başta olmak üzere, Şanlıurfa’da fuhuş patlaması oldu.” Şeklinde duygularını dile getirdiler.

 

BİZ DE DİYORUZ Kİ

Bu gelişmeleri hepimiz yakinen görüyoruz ve de çok üzülüyoruz. Burada bizi bağlayan ülke olarak tek rabıta, bunların “müslüman” olmalarıdır. Bunun dışında hepsi’de Türkiye’ye zarar veriyorlar.

Bir hatırlatma yapayım, türk insanı aynı konumda olsaydı Suriye’ye sığınsaydı, orada da bize el bebek, gül bebek bakarlar mıydı? Yoksa geçmişte olduğu gibi “kafamızı mı keserlerdi”

Müslümanız diyerek bize ne kadar hoş görü ile yaklaşırlardı? Fazla uzağa gitmeyelim Suriyeliler sadece Şanlıurfa’da yok. Türkiye’nin her yerine dağıldılar. Bafra da bile varlar. Cuma namazlarına gidenler görür, suriyeli kadınlar ve çocuklar cami önlerinde el açıp para topluyorlar. Ne hikmettir, dilenci bir erkek suriyeli görmedim. Siz gördünüz mü? Demek ki; bunlarda kadınlar ve çocuklar çalışıyor, kocaları yan gelip yatıyor. Zaten ne olduysa suriyelerin Türkiye’ye sığınmalarından sonra meydana geldi. Yine merak ettim, bu sığınmacılar çadır kentlerde yatıp kalkıyorlar, yemeklerini yiyorlar, istedikleri zaman istedikleri yere kimliksiz bir şekilde giderek vakit geçiriyorlar, acaba bunların içerisinde “ışid’ci” olabilir mi?

Benimki de iş olsun, “hiç kuşkumuz yok” tabi ki vardır. Her şeye rağmen savaş mağdurlarının Allah c.c yardımcısı olsun.

 водяной полотенцесушительпутевки в черногорию в октябреgoogle ruострый коньюктивит у детей

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ