Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA DUBA MI KALDI?

BAFRA’DA DUBA MI KALDI?
  • Genel
  • 23 Temmuz 2015

Bafra Belediyesi şehir merkezinde cadde ve sokaklarda trafiğin akışını daha düzenli olarak sağlamak maksadıyla muhtelif yerlere “duba”ları yerleştirdi.

Ama gel gör ki; dubalar gün geçmiyor ki, katledilmesin. Birkaç gün önce Editörümüz Aydın Alaçamlı ve arkadaşımız Adem Dilek ve ben İbrahim Alaçamlı otomobilimize binerek, muhtelif sokakları ziyaret ettik. Bu ziyaret sırasında gördük ki, dubaların çoğu yerinde yok.

 

DUBALARI KIRMANIN PARA CEZASI VAR

Bafra Belediyesinden edinilen bilgilere göre bundan böyle kamera görüntüleri ile dubaları kıranlar, tespit edilecek, kıranlar hakkında ağır para cezai işlemi uygulanağı öğrenildi.

Dubaların büyük ölçüde beşyol ve Pazar yeri güzergahında kırıldığı gözlenirken, vatandaşlar bu konuda şöyle konuşuyorlar “Bafra 143 bin nüfuslu bir ilçe. Yoğun kalabalık özellikle Pazar yeri ve beşyol mevkiinde gerçekleşiyor.

Bu arada cadde ve sokaklarımız dar olduğu ve kaldırımların yapılmadığı için dubalar ister istemez, gerek vatandaşlar tarafından gerekse araçlar tarafından istemeyerek de olsa, kırılmaktadır” dediler.

 

GELELİM İSMETPAŞA MAHALLESİNE

Aynı dubalar, aynı düşünce ile ismetpaşa mahallesi ve 19 mayıs parkı güzergahında da bulunuyor. Ne hikmettir burada ki dubalarda kırılmaktadır. Daha da önemlisi buralarda kaldırım olmasına rağmen bazı esnaflar tarafından kaldırımlara masa ve sandalye konulmakta ve acımasızca işgal edilmektedir. Hal böyle olunca vatadaşların kaldırımlardan yürüyemediği gibi, engelli vatandaşlarımızında bu engel yüzünden kaldırımlardan faydalanamadığı da iddia edildi.

 

BELEDİYE ZABITA EKİPLERİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Özellikle Pazar yeri ve beşyol civarı başta olmak üzere, ismetpaşa mahallesi 19 mayıs parkı karşı arasında bulunan cadde ve kaldırımlara gerekli hassasiyeti göstermelerini bafra halkı adına rica ediyoruz.оптимизация сайта googleаксессуары для рейлинга на кухнюинтернет магазин посуды сочипродвижение сайта поведенческими факторами

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ