Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SEVGİYLE UZANAN ELLER PROJESİNDEKİ ÖĞRENCİLER YAZ SEVGİ KAMPINA ALINACAKLAR

SEVGİYLE UZANAN ELLER PROJESİNDEKİ ÖĞRENCİLER YAZ  SEVGİ KAMPINA ALINACAKLAR
  • Genel
  • 06 Temmuz 2015

Bafra Kaymakamlığı tarafından organize edilen “Sevgiyle uzanan eller projesindeki”  yaz spor okullarının startı verilmişti.

Yaz spor okullarında Yüzme, Teakwando, Basketbol, Voleybol, Badminton, Wushu, Güreş, Futbol, Satranç, Jimnastik gibi kurslar açılmış olup, faaliyetlerde toplamda 9 değişik spor dallarında devam etmektedirler.

Yaz spor okuluna katılan öğrenciler öncelikle spor dallarından ilk adım olarak yüzme olacak, ikinci adımda ise istediği spor dalına devam edeceği öğrenildi. Şuanda toplamda 700 öğrenci “Sevgiyle uzanan eller projesinde” yaz spor okullarına veli izni kaydıyla profesyonel eğitmenlerin önderliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

BAFRA KAYMAKAMLIĞINDA TOPLANTI YAPILDI

Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ın Başkanlığında İlçe milli eğitim müdürlüğünde bir toplantı yapıldı. Toplantıya Milli eğitim müdürü M. Ali Katipoğlu, şube müdürü Ali Gül ve sevgiyle uzanan eller projesine katılan 4 okulun müdürleri ile bir araya gelerek yaz spor okullarında spor dışında yapılabilecek sosyal ve kültürel etkinlikler konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

 

KAYMAKAM ARSLAN “BU SAYI DAHA DA ARTACAK”

Toplantı sonrasında açıklamada bulunan Kaymakam Halis Arslan; “Sevgiyle uzanan eller projemizde başlatmış olduğumuz yaz spor okullarında şuanda 700 öğrencimizle devam ediyoruz. Bu sayı gün geçtikçe 1000 olacağına düşünüyoruz. Bu projemize pilot okullarımızdan Cumhuriyet, Kemalpaşa, Mustafa Kemal ve Dededağı’nın öğrencileri katılabiliyorlar. Bafra Kaymakamlığının önderliğinde sürdürülen  ve Kızılırmak ilk-orta okulunun koordinatörlüğünde yapılacak olan yaz sevgi kampında öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif yönden paylaşımlarda bulunmalarını sağlayacağız. Bu nedenle öğrencilerimizi 3 veya 4 ayrı değişik yerlerde 1 gece konaklamalı yaz sevgi kampına alacağız. Sevgi kampında çocukların kendilerine güvenleri artacak, bireysel becerilerinin artırılmasını sağlayacak, aralarında paylaşma ve dostluk duygularını geliştirecek, eğlence ve disiplin duygusu aşılanacak, doğa yürüyüşleri yapılacak ve sevgi kampı ateşini yakacaklar. Bu nedenle 20.07.2015 tarihinden sonraki zamanlarda yaz kampına almayı düşünüyoruz” dedi.

на какой позиции сайт по запросучугунная сковородка купитькупить сиппанелиместопатия

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ