Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DR. HAMİYET ÇAYLI “MEDİBAFRA HASTANESİ MESUL MÜDÜRÜ”

DR. HAMİYET ÇAYLI “MEDİBAFRA HASTANESİ MESUL MÜDÜRÜ”
  • Genel
  • 26 Haziran 2015

Özel Medibafra Hastanesinde Mesul Müdür’lük görevine atanmasıyla birlikte, İşletme Müdürü-Nükleer Tıp Uzmanı Şafak Aygül’ün de çalışma temposunun bir kısmını paylaşıp, hafifleten Dr. Hamiyet Çaylı, verilen görevin hakkını en iyi şekilde verebilmenin çabasını gösteriyor.

Dr. Hamiyet Çaylı, Özel Medibafra’da sorumlu müdürlük yapıyor. Peki, sorumlu müdürlük nedir? Hamiyet Çaylı, hangi görevlerin üstesinden gelmeye çalışıyor? İşte açıklıyoruz;

Özel Medibafra Hastanesinin tıbbi, idari teknik hizmetlerini mevzuata uygun olarak idare etmek ve denetlemek, hastanenin her türlü personel, bina, tesis, grup ve tüm değişikliklerini İşletme Müdürü’ne bildirmek.

Özel Medibafra Hastanesi adına belge onaylamak, Bakanlık ve Müdürlük ile ilgili olan her türlü muhabere ve yazışmaları yürütmek.

Özel Medibafra Hastanesinin personel ve hizmet kalite standartlarını korumak ve geliştirmek.

Özel Medibafra Hastanesi bünyesinde kurulan ve sağlık ile ilgili mevzuat çerçevesinde ruhsatlandırılması gereken eczane, laboratuar, diyaliz merkezi, organ ve doku nakli merkezi, üremeye yardımcı tedavi merkezi ve genetik hastalıklar tanı merkezi gibi ünite veya merkezlerin ruhsatlandırma işlemlerini yürütmek.

Özel Medibafra Hastanesinin tıbbi, kayıt ve arşiv sistemini oluşturmak ve kayıtların düzenli ve doğru bir şekilde tutulmasını sağlamak. Bilhassa hastanenin denetimi ile ilgili bilgi ve belgeleri muhafaza etmek.

Denetimler sırasında denetim elemanlarınca istenilen her türlü bilgi ve belgeleri hazır hale getirmek. Tıbbî atıkların kontrolü ve imhası için gereken bütün tedbirleri almak, Özel hastane hizmetlerinin tam gün esasına göre sürekli ve düzenli olarak yürütülmesini sağlamak ve nöbet sisteminin düzenli olarak islemesini takip ve kontrol etmek.

Hastanenin türüne, yatak sayısına, personel mevcuduna ve is hacmine göre tesis edilen tıbbî, idarî, malî ve teknik destek birimleri arasında koordineli ve uyumlu çalışmayı temin etmek.

24/4/1930 tarihli ve 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca bildirimi zorunlu olan hastalıklar ile adlî vakaları müdürlüğe ve gerekli diğer mercilere bildirmek.

www.bafrahavadis.com ailesi ve Haber55 dergisi olarak Mesul Müdür Hamiyet Çaylı Hanımefendiye görevinde başarılar diliyoruz.translations english to russianхарьков египет подбор тура анекс турзагородные каркасные дома петербурглечение простатита харьков

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ