Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRÜ NEVRİZ SEKMEN, RAMAZAN AYI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

BAFRA ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRÜ NEVRİZ SEKMEN, RAMAZAN AYI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI
  • Genel
  • 26 Haziran 2015

Bafra Öğretmenevi Müdürü Nevriz sekmen, ramazan ayı nedeniyle yayınladığı mesajında, Ramazan ayının tüm İslam alemi tarafından özlemle beklenen ay olduğunu belirtti.

Bafra Öğretmenevi Müdürü Nevriz Sekmen, “Ramazan ayı içerisinde mutluluğun heyecanını yaşıyoruz. Ramazan ayı tüm bereketi ile yüreklerde mutluluk ve manevi coşkular oluşturmaktadır” dedi.

 

11 AYIN SULTANI

Öğretmenevi Müdürü Nevriz Sekmen, 11 ay’ın sultanı olan bu ay, Müslüman alemi tarafından özlemle beklenen bir ay olduğunun altını çizerek, “Ramazan ayı gündüzleri oruçla, geceleri teravih namazları yanında Kur’ an tilaveti, zikir ve şükürleri ile geçirdiğimiz kutsal bir ay’dır.

Daha da önemlisi bu ay, ömürlerimizin en verimli mevsimidir. Dünya ve ahret mutluluğumuzun temini için gönderilen son ilahi kelam Kur’an-ı Kerim bu ay da indirilmeye başlanmıştır” diye konuştu.

 

KADİR GECESİ DE BU AYDA

Bin aydan hayırlı olan Kadir gecesi bu ayın içerisindedir. İslam dini sosyal hayatta ve sosyal dayanışmaya önem veren bir dindir İslam dini. Bu nedenle bu ay içerisinde başta aile yuvalarımız, camilerimiz, çevremiz, hatta cadde ve sokaklarımız daha bir canlılık içerisinde olmalıdır. Bu ayda ferdi sorumluluklarımız yanında toplumsal sorumluluklarımızın da yerine getirilmesine gayret etmeliyiz. Bu vesile ile, bizi yaratan ALLAH a şükürler Olsun, Bütün müslümanlara Hayırlı Olsun, Ramazan Bayramınız şimdiden mübarek olsun” dedi.

 swedish translatorsзаполнение декларации. как заполнить декларацию о доходахпосуда стекло спбдиагностика оберон отзывы

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ