Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA AİLE KABRİSTANLIĞI VE ŞEHİTLİĞİMİZ PIRIL PIRIL OLDU

BAFRA AİLE KABRİSTANLIĞI VE ŞEHİTLİĞİMİZ PIRIL PIRIL OLDU
  • Genel
  • 26 Haziran 2015

Bafra Belediyemiz bir yıl içinde dördüncü kez Aile Kabristanlığında (Mezarlıkta)çok geniş  kapsamlı temizlik çalışmaları yaparak mezarlığımızı Ramazan Bayramına hazırladılar.

Kabristanlık içinde ki ana ve ara yollarda temizlik ile bu yıl yağışların fazla olması nedeniyle otların her zamankinden fazla büyümesiyle mezarlık içlerinde ki otların kesilmesi ve tüm alanlarda mıntıka şeklinde hummalı bir temizlik çalışmaları yapıldığına tanık olduk.

Bilhassa mezarlarda büyüyen otlar görevliler tarafından kesiliyor.  İlaçlamalar ve Yol boylarında ise çimlendirme çalışmalarına hız verildi. Özellikle Garnizon Şehitliği çimlendirildi ve  çiçeklendirildi. Mermerleri ise sil baştan tamamen değiştirildi.

 

ŞAHİN “GENİŞ KAPSAMLI TEMİZLİĞE BAŞLADIK”

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:

Kabristanlığımızda görevlendirilen mezarlık personelimiz ile temizlik işleri ekiplerimizin düzenli olarak yaptığı temizlik ve bakım çalışmaları’nın yanında, kapsamlı olarak genel temizlikte yapıyoruz. Bir yıl içinde Dördüncü kez genel temizlik çalışması yaptırdık. Bu çalışmalara mezarlık personelimiz,  temizlik işleri personeli ve araçlarımız ile Park ve bahçeler müdürlüğümüzün ekipleri bizzat katıldı. Garnizon şehitliğimiz ise tamamen bakıma alındı, Önemli çalışmalar yapıldı. Hemşehrilerimiz mezarlığımızı temiz tutma konusunda gerçekten duyarlı davranmaktadır. Buna rağmen boş alanlara, yollara, mezarlık alanlarına pet şişeler ile çeşitli çöpler bırakılmaktadır. Bunların olmamasını diliyorum. Zira bu kabristanlık, Belediyenin değil, Bafralılarındır, hepimizindir. Bu kutsal mekana gerekli hassasiyeti göstermeliyiz” diye konuştu.

Bld-3-2737555f2cf7fdcac2180c6ce1f5закон украины про местные выборы 2015арабские эмираты туры цены 2015рейтинг сайта в гуглепродвижение сайтов в yandex

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ