Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

CUMHURBAŞKANI MEYDANLARA İNMESEYDİ AK PARTİ’NİN OYU NE OLURDU?

CUMHURBAŞKANI MEYDANLARA İNMESEYDİ AK PARTİ’NİN OYU NE OLURDU?
  • Genel
  • 08 Haziran 2015

7 haziran sonrası herkes şu soruyu soruyor “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meydanlara inmeseydi, televizyonlarda konuşmasaydı Ak Parti daha mı fazla oy alırdı?

Şimdi tüm yorumcular ve halkımız bu sorunun cevabını arıyor. Gerçekten de Recep Tayyip Erdoğan bu denli Ak Parti’ye destek vermesi, Ak Parti’nin oylarını düşürdü mü?

 

BİZE GÖRE KOCAMAN BİR HAYIR !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meydanlara inmeseydi buna inanın Ak Parti 7 Haziran seçimlerinde %30’da kalırdı.

Ak Parti’nin almış olduğu oy, hiç de küçümsenmemeli. Her şeye rağmen en yakın rakibi CHP’ye önemli bir fark attı. Tablo ortada, Ak Parti 258 Milletvekili çıkartırken, CHP 132 oy aldı.

Öte yandan MHP’ye baktığımızda 80 milletvekili, HDP’de yine 80 milletvekili çıkartmayı başardı. Bir istatistik yaparsak, Ak Parti ile CHP’nin arasında 126 milletvekili farkı var. Bize göre bu seçimin galibi “AK PARTİ” olmuştur.

 

OLMASINA OLMUŞTUR DA 258 VEKİL HÜKÜMET KURMAYA YETMİYOR

İlle de 276 olacak, bu olmazsa olmaz. Ak Parti 1. Olmasına rağmen 258 vekil çıkartmasına rağmen, madalyonun bir diğer tarafına baktığımızda başarısız olmuştur. Kan kaybetmiştir. Türk halkı Ak Parti’ye sarı kart göstermiştir. Anlamı; eğer halka kulak vermezsen, “kırmızı kart” da çıkarabiliriz.

 

HİÇ SEÇİM VAADİNDE BULUNMADI

Sevgili okurlarımız, Türk halkı 3 dönemdir Ak Parti’yi tam destekle 3 kez iktidar yaptı. Tek başına hükümet kurmasını sağladı. Ak Parti’de bu arada genel başkanlar değişti. Ahmet Davutoğlu Başbakan olurken, Recep Tayyip Erdoğan ise Cumhurbaşkanı oldu.

Haliyle Ak Parti içerisinde bir otorite boşluğu oldu. Ama bunu kimse anlayamadı. Peki bundan sonra ne olur? Ak Parti bu sayı ile hükümet kurabilir mi?

 

CHP, MHP VE HDP “BİZ AK PARTİ İLE HÜKÜMET KURMAYIZ DİYOR”

CHP seçim mitinglerinde ekonomik ağırlıklı politika yaptı. 12 eylül rejimin  Ak Parti tarafından kullanıldığını söyledi. Yeni anayasa çıkartılmadığını savundu. MHP’de bu seçimde emekliye asgari ücretliye, köylüye, esnafa güzel mesajlar verdi.

Onun mesajları da ekonomik ağırlıklıydı. Nitekim işe yaramış olacak ki; oylarını arttırdı. HDP’ye ne demeli? Hani derler ya, bükemediğin bileği öpeceksin.

HDP barajı çok rahat bir şekilde geçti. Her 3 partinin genel başkanı da olası bir koalisyonda  AK Parti ile hükümet kurmaya yanaşmayacaklarını söylediler.

Ne olacak şimdi? Cumhurbaşkanı, önümüzdeki günlerde 1. Parti olan Ak Parti’nin genel başkanı Ahmet Davutoğlu’nu hükümeti kurması için saraya davet edebilir. Sayın Davutoğlu’da kolları sıvayıp, 3 siyasi partinin genel Başkanının kapısını çalabilir. Ret cevabı alırsa , ki öyle gözüküyor. Kaldı ki; sayın Devlet Bahçeli biz ana muhalefet partisi olmaya hazırız mesajları verirken, son çare Ak Parti, azınlık hükümeti kurabilir.

Güven oyu için mecliste oylama yapılır. İşte mecliste nasıl bir karar çıkar onu kestiremiyoruz. Bekleyelim ve görelim.Ama şu bir gerçek ki; bir an önce hükümet kurulmalı ve de istikrar sağlanmalı. Yoksa borsa çöker, döviz patlar. Ekonomi allak bullak olur, eski günlere dönebiliriz.юридические услуги прайсдокументы на визу Швециякаркасный дом карелия 3стоимость наполнения сайта в москве

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ