Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ŞEHİDİMİZ MUSA BAYRAK’I SON YOLCULUĞUNA UĞURLUYORUZ

ŞEHİDİMİZ MUSA BAYRAK’I SON YOLCULUĞUNA UĞURLUYORUZ

Dünkü şehit haberimizi, siz saygıdeğer okurlarımız üzüntü ile ve duygulanarak, hatta hüzünlenerek okudunuz.

Biz şehit haberini halkımıza duyurduğumuzda, Ak Parti İlçe Teşkilatından bir mesaj aldık. Bu mesaj üzerine kendileri ile görüştük.

Ak Parti İlçe Teşkilatı, şehidimize duydukları saygıdan dolayı dün ve bugün konvoy yapmayacaklarını, hatta sesli anoslarını bile kapattıklarını tarafımıza bildirdiler.

 

ÇOK ANLAMLI BİR DAVRANIŞ

Demek oluyor ki, şehidimiz Musa Bayrak seçimin de önüne geçti. Demek oluyor ki, Bafra şehidine ağlarken, seçimi bile unuttuk. Demek oluyor ki, Bafra için seçim değil, şehit önemli. Sevgili okurlarımız, şehidimiz Musa Bayrak dün akşam Bafra’ya geldi, buradan da baba ocağı doğanca köy’üne götürüldü.

Bir hatırlatma yapacak olursak, Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesinde, kaçakçılık operasyonunda silahının biranda ateş alması ile Şehit olan Uzman Çavuş Musa Bayrak, şehitlik mertebesine ulaşmış, dünkü yazımızda da şehidimizin dün akşam Bafra’ya getirileceğini duyurmuştuk.

Ak Parti İlçe Teşkilatının, şehidimize hürmeten aldığı bu radikal karar, gerçekten hem bizi hem okurlarımızı, hem de tüm Bafra’yı çok duygulandırdı. Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)bu akşam saat 17:00’a kadar konvoyların ve propogandanın serbest olduğunu duyurdu. Buna rağmen, Ak Parti aldığı kararla RTÜK’ün siyaset yapabilirsiniz yasağına da kendisi yasak koydu.

Çok ama çok anlamlı bir davranış, ben başta İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulu üyelerini gönülden kutluyor, kendilerine en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Biz aynı davranışın diğer siyasi partilerden de gösterilmesini bekliyoruz. Edindiğimiz bilgilere göre seçime katılacak diğer siyasi partilerinde Ak Parti gibi, Bafra’da şehidimize hürmeten sessizliğe bürüneceğini sevinerek öğrenmiş bulunuyoruz.

 

İLK MEŞALEYİ AK PARTİ YAKTI

Dün şehit haberini aldığımızda ve haberi yaptığımızda, telefonlarımıza konvoyun ve sesli anonslarının hem yapılmayacağı, hem de susturulacağını Ak Parti başlattı.

Gönlümüz isterdi ki, dün aynı duyarlılığı bilhassa Basın’a bu duyarlılıkla böyle bir mesaj atılması olacaktı. Ben kendi adıma konuşuyorum, ne benim ne de muhabirimiz Aydın Alaçamlı’nın telefonuna böyle bir mesaj gelmedi. Belki, diğer Basın mensuplarına gitmiş olabilir.  Her neyse, bugün şehidimiz için son yolculuğunda ellerimiz semalara yükselecek, dualarla Bafralı, Doğancalı can kardeşimiz uzman çavuş Musa Bayrak’ı Garnizon şehitliğinde büyük bir katılımla defnedeceğiz.

TÜRK MİLLETİNİN VE BAFRAMIZIN, ÖZELLİKLE ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ.

Fotoğraf: Hayati Arslan

 caricaturist for partiesаксессуары для ванной недорогобронникова турагентствокаркасные дома дачииспытание приборов

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ